MobilSosyal Medya

Instagram Güncelleme Nasıl yapılır?

Instagram güncelleme yapmak için, Android kullancıları Google Play Store’dan, Apple kullanıcıları ise App Store’dan; “Instagram” uygulamasını aratarak güncellemeyi kolaylıkla yapabilirsiniz. Şimdi detaylı olarak Instagram güncelleme, Instagram nasıl yüklenir, Instagram güncellemeyi nereden yaparız? gibi sorulara cevap verelim.

Sosyal medya uygulamaları içerisinde en çok kullanıcısı olan Instagram, yaşanılan güzel anların ve unutulmayacak karelerin paylaşılmasına imkan sunmaktadır. Fakat günümüzde bu amacın çok da ötesinde bir boyut aldı. Uygulamanın tek işlevi resim ya da video paylaşmaktan çok ticari amaç uğruna kullananlarda var.

Her gün başka bir yenilik ile karşımıza çıkan Instagram, yapılan güncellemelerle birbirinden güzel özellikleri ile karşımıza çıkmaya ve beğeni almaya devam ediyor. Genellikle Android ve IOS cihazlar da kullanılan uygulama hata veriyorsa ya da yeni özellikler geldiyse yapmanız gereken tek şey uygulamayı güncellemek olacaktır.

Instagram Güncelleme Nasıl Yapılır?

Android ve iphone için güncellemeler farklılık göstermektedir. Bu yazımızda Instagram güncelleme nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde anlatacağız.

Android İçin Instagram Güncelleme Nasıl Yapılır?

Android cihazınız üzerinde uygulama yüklü ve yeni güncellemeden yararlanmak istiyorsanız, Google Play üzerinden yapabilirsiniz. Google Play Store giriş yaptıktan sonra, sol üst köşede uygulamalarım kısmından güncelleme isteyen uygulamaları görebilirsiniz. Android cihazınızda ki tüm oyun ve uygulamaları da bu şekilde güncelleyebilirsiniz. Ya da Google Play Store’dan Instagram uygulamasını aratın, uygulama mağazasına giriş yapın ve son sürümünü güncelleyin. Güncelle işlemi bittikten sonra en yeni Instagram özelliklerini kullanabilirsiniz.

blank

Başka bir yöntem, APK dosyası üzerinden güncelleme yapabilmeniz için Android cihazınız üzerinde bir takım ayarlar yapmanız gerekmektedir. Uygulamalardan Ayarlar > Güvenlik-Bilinmeyen Kaynaklar (Bilinmeyen uygulama kurulumuna izin ver.) Sonra ki aşama Instagram uygulamısını APK olarak indirin ve kurmaya başlayın.

iPhone Instagram Güncellemesi Nasıl Yapılır?

IOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad’lerde  Instagram güncellemeyi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

blank

Yapmanız gereken App Store üzerinden güncellemelere bakıp kontrol ettikten sonra Instagram güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Cihazınızdan Ayarlar-iTunes ve App Store’dan giriş yaparak güncellemeler kısmından yapabilirsiniz.

Windows İçin Instagram Güncelleme Nasıl Yapılır?

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda, Microsoft Store mağazası içerisinde uygulamalar > Instagram Güncelle butonuyla basit bir şekilde güncellemenizi yapabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu