Sosyal Medya

İnstagram Gizli Hesaptan Video İndirme Nasıl Yapılır?

Sosyal medyanın en büyüklerinden biri olan instagram, görseli destekleyen ve çabuk tüketilebilir içerikler paylaşmak adına kullanabileceğiniz en etkileyici mecra olabilir. Instagram gizli hesaptan video indirme konusuna geçmeden önce dilerseniz bu başarılı uygulamayı hep birlikte inceleyelim. Gündelik hayatlarınızda yaptığınız birçok şeyi fotoğrafa dökebilir ve dilerseniz video halini de paylaşabilirsiniz.

Kişisel bir hesabın yanı sıra dilerseniz ticari hesap da oluşturabiliyorsunuz. Günümüzde markaların büyük bir kısmı bu mecrayı kullanıyor ve aktif olarak yer almaya devam ediyorlar. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden asıl konumuza dönelim ve video download işleminin nasıl yapılacağını hep birlikte incelemiş olalım.

Hoşunuza giden bir video gördüğünüz takdirde sizler de cihazlarınıza kaydetmek adına indirme işlemi yapabiliyorsunuz. Bunun için elinizde birçok farklı alternatif var ve bu alternatiflere de alt başlıklar halinde değinmeye çalışacağız.

İnstagram Gizli Hesaptan Video İndirme

  • Ücretsiz olarak hizmet alabileceğiniz bir siteden söz edeceğiz.
  • Tarayıcınız üzerinden ilgili instagram hesabına girin ve video’ya tıklayın. Tarayıcıda yer alan linki kopyalayıp ilgili sitenin arama bölümüne yapıştırın ve download butonuna basın.
  • Yapmanız gereken işlem bu kadar basit. İlgili siteyi incelediğimizde gayet güvenilir olduğunu görebiliyoruz ve zaten siteye dair yapılan yorumlar da bunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Sizler de dilediğiniz an download yapabilir ve hatta nasıl kaydedeceğinizi de seçebilirsiniz. Site üzerinden görüntü kalitesi belirleme işlemini de sorunsuz bir şekilde yapma ayrıcalığına sahip oluyorsunuz.

Ekran Görüntüsü ya da Kayıt Alma

Fotoğrafları cihazlarınıza kaydetmek isterseniz eğer ekran görüntüsü alıp sonrasında fotoğraf düzenleme programlarını kullanmak kesinlikle daha doğru ve sağlıklı bir yöntem olacaktır. Bunun dışında vidyolar için de vidyo kayıt programlarını kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz ekrana gelip vidyo kaydını başlatırsanız eğer an be an kayıt alabiliyorsunuz.

Bu bağlamda önerebileceğimiz çok sayıda video kayıt programı var ve zaten Google Play mağazasını ziyaret ettiğinizde de bunu net bir şekilde görebiliyorsunuz. Hoşunuza giden herhangi bir paylaşımı bu yöntemler ile birlikte sizler de cihazlarınıza alabilir ve dilerseniz arkadaşlarınız ile de paylaşabilirsiniz.

Instagram Kayıt Almaya İzin Veriyor mu?

Ne yazık ki herhangi bir uygulama desteği olmadan kayıt alamıyorsunuz. Yani instagram’ın kendi içinde böyle bir özelliği yok ancak uygulamaları kullanarak ve cihazlarınızın özelliklerini kullanarak kayıt işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapabileceğinizi bir kez daha hatırlatmış olalım.

Ayrıca video ve fotoğraf düzenleme programlarına da ihtiyacınız olacaktır çünkü ekran kaydı aldığınızda doğrudan ekranın görüntüsünü aktarıyorsunuz ve bu şekilde paylaşım yapmak da pek doğru olmayacaktır. Bu konuda profesyonel ve daha da önemlisi ücretsiz olarak hizmet veren birçok farklı uygulama var ve mağazaları ziyaret ettiğinizde bunu sizler de görebileceksiniz.

İndirmek Yerine Kaydetmeye Ne Dersiniz?

İndirme işlemini yapamadınız fakat ilgili içeriği kaybetmek istemiyorsunuz? O halde instagram tarafından sunulan kaydetme özelliğini kullanabilirsiniz. İlgili içeriğin sağ alt kısmında yer alan bir ucu çentiğe benzeyen sembole tıkladığınız takdirde kendi arşivinize ekleme yapabilirsiniz.

Bu durum fotoğraflar için olduğu gibi vidyolar için de tercih edilebilecek seçeneklerden bir tanesidir. Bu arşivi dilediğiniz zaman düzenleyebiliyorsunuz ve kontrol tamaman sizde. Ve hatta kaydettiklerinizi herkese açık hale getirerek daha fazla insanın görmesini sağlayabilirsiniz. Tam tersi durumda ise gizlilik ayarlarından gerekli düzenlemeleri yaparak saklayabiliyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu