Sosyal Medya

Instagram Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olarak hizmet vermeye devam eden ve sosyal medya kullanıcılarının en çok ziyaret ettiği adres olan instagram, kullanıcı deneyimini bir tık daha ileriye taşımak ve yine kullanıcılarına ayrıcalıklar sunmak adına elinden gelenin daha fazlasını yapıyor. Instagram fotoğraf gizleme başlığı altında sizlere ilginç bir konudan bahsedeceğiz ve bu işlemi nende yapmanız gerektiği ve nasıl yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Paylaştığınız fotoğraflar bir süre sonra hoşunuza gitmeyebilir ancak silmeye kıyamıyor da olabilirsiniz. Bu tür durumlarda sizler de arşiv özelliğini ücretsiz olarak kullanabilir ve fotoğraf gizleme taleplerinize yanıt alabilirsiniz. Ayrıca arşivlediğiniz fotoğrafları dilediğiniz zaman yine görüntüleyebilir ve hatta eğer isterseniz paylaşıma açık hale de getirebilirsiniz.

Fotoğraf Arşivleme Nasıl Yapılır?

Instagram hesaplarınıza giriş yaptıktan hemen sonra profil sayfanıza geçiş yapın ve ilgili fotoğrafı bulun. Sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayabilirsiniz ve ardından arşivle butonuna basmanız yeterli olacaktır. Tebrikler! İlgili fotoğrafı artık sadece siz görebileceksiniz ve aynı zamanda dilediğiniz zaman erişim sağlama şansına da sahipsiniz. Arşiv ve gizleme işlemini yalnızca kendi fotoğraflarınız için değil, hoşunuza giden herhangi bir profil için de sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Bu özellik için ekstra bir şey yapmanıza gerek yok ve belirtilen adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Arşivleme işlemi aynı zamanda gizleme işlemi olarak da biliniyor ve binlerce kullanıcı tarafından tercih edilmeye devam ediliyor.

instagram-fotograf-gizleme

Arşivden Fotoğraf Çıkartmak

Arşivinizi detaylı bir şekilde incelemek isterseniz eğer ayarlar bölümünden arşivler menüsüne geçiş yapabilir ve gizlediğiniz tüm fotoğrafları görebilirsiniz. Yazımızın başında da dile getirdiğimiz gibi bu fotoğrafları yine istediğiniz zaman paylaşıma açık hale getirebiliyor ve takipçilerinize sunabiliyorsunuz. Aslında gerçek bir anı defteri ya da albümü olarak hizmet veriyor ve kısa süre içerisinde kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi gördüğünü de özellikle belirtmek isteriz.

Henüz bu deneyimi yaşamadıysanız eğer sizler de bahsi geçen adımları eksiksiz bir şekilde takip edebilir ve kendi arşivinizi oluşturabilirsiniz.

Hikayelerinizi de Gizleyebilirsiniz

Bir hikaye attınız ve sonra beğenmediniz ya da mükemmel bir hikaye olduğunu düşünüyorsunuz ve arşivlerinize eklemek mi istiyorsunuz? Hikaye paylaşımından hemen sonra sağ alt kısımda yer alan düzenleme butonuna tıklayabilir ve buradan arşivle menüsünü seçebilirsiniz. Bu sayede hikayeleriniz için de özel bir arşiv oluşturma şansı elde ediyorsunuz.

İlerleyen yıllarda bu arşivi açabilir ve neler paylaştığınızı sizler de görüntüleme şansı elde edebilirsiniz. Instagram kullanıcıları bu konuda kendilerini fazlasıyla şanslı hissediyor ve zaten kullanıcı yorumlarına göz attığımızda da bunu daha net bir şekilde görebiliyoruz. Sizler de arşiv oluşturabilir ve bu zengin anı defterine dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

Fotoğraflarımı Arşivleyemiyorum?

Arşivle butonu ya da ilgili menüyü göremiyorsanız eğer muhtemelen uygulamanın eski bir sürümünü kullanıyorsunuz. Hemen şimdi güncelleme işlemini yapabilir ve sizler de arşivleme seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz. Güncelleme yapmadığınız takdirde uygulamanın sizlere sunduğu en son özellikleri ve yenilikleri ne yazık ki kullanamayacaksınız.

Güncelleme işlemi sonrası birçok farklı özellik karşınıza çıkacak ve instagram uygulamasından çok daha kaliteli bir şekilde faydalanma şansı elde edeceksiniz. Arşivleme sorununu bu şekilde ortadan kaldırabilirsiniz ve yine instagram uygulamasının diğer tüm özelliklerini de eksiksiz bir şekilde kullanma şansı elde ediyorsunuz. Yeni dönemde bu uygulamanın çok daha avantajlı ve çok daha eğlenceli olduğunu düşünüyoruz. Kullanıcı deneyimi için atılan adımlar da büyük fayda sağlıyor diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu