Sosyal Medya

Facebook Oyun İsteklerini Engelleme

Facebook artık hayatımızın her anında. Hergün zamanımızın bir kısmını Facebook sayfası üzerinde geçirmekteyiz. Bu zaman dilimi içerisinde arkadaşlarınız tarafından sürekli oyun istekleri geliyorsa ‘Facebook oyun isteklerini engelleme’ rehberimize mutlaka göz atmalısınız.

Facebook’u  kullanmaya başladığımız ilk yıllarda eski arkadaşlarımızı bulmak, neler yaptığını takip etmek, arkadaşlarımıza mesajlar bırakmak ve fotoğraf paylaşmak için kullanıyorduk. Fakat zamanla yeni uygulamalar ve oyunlar ile sosyal paylaşım sitesinde daha çok zaman harcamaya başladık. Flash oyunlardan hoşlanan arkadaşlarınız bu platformda çok güzel zaman geçirmekte. Herhangi bir arkadaşınız oyunlarda bölüm geçmek için tüm arkadaşlarını rahatsız etmeyi göze almaktadır. Oyunlardan hoşlanmayan kullanıcılar için sinir bozucu bir hale bürünebiliyor. Gelen oyun isteklerini sürekli reddetmenize rağmen azimle yine geliyorsa yapmanız gerekenler oldukça kolay.

Facebook’ta Oyun İsteklerini nasıl engellenir?

Facebook oyun isteklerini silmekten yoruldunuz mu? Öncelikle Facebook’ta oturum açın ve sağ üst bölümde yer alan ayarlar üçgen butona tıklayın. Açılan menüden ‘Ayarları’ı seçin.

Açılan sayfada sol bölümde yer alan ‘Engelleme’ sekmesini görüntüleyin.

facebook oyun istekleri engelleme yontemleri

Son olarak açılan sayfada ‘Uygulamaları Engelle’ kısmını bulun. Davet ve istek almak istemediğiniz uygulamaların adını yazarak, seçmeniz yeterli olacaktır. Zaten ilk harflerini yazınca liste açılacaktır.

facebook oyun istekleri nasil engellenir

Engellediğiniz oyunları alt bölümde göreceksiniz. Daha sonra Facebook oyun engellemesini kaldırmak isteğinizde, alt bölümde yer alan ‘Engellemeyi Kaldır’ seçeneğine tıklamanız yeterli. Eğer bir kullanıcıdan gelen tüm davet ve istekleri engellemek için, ‘Uygulama davetlerini engelle’ bölümünden ‘Bu kişiden gelen davetleri engelle’ kutucuğuna arkadaşınızın ismini yazarak seçin. Yapacağınız işlemler bu kadar basit.

Facebook Oyun İsteklerini Engelleme

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu