Sosyal Medya

Instagram Engel Kaldırma

“Instagram engel kaldırma nasıl yapılır?” ve “Engellenen kişinin engeli nasıl kaldırılır?” gibi sorular, kullanıcıların sık sık çözüm aradığı konulardır. Sosyal medya pastasının en büyük pay sahiplerinden birisi olan Instagram, her geçen gün daha da büyüyor, kullanıcı oranını artırıyor.

Takipleşmenin bu denli önemini artırdığı platformda bazı kullanıcılar birbirleriyle etkileşimi kesmeyi tercih edebilir, istemedikleri hesapları engelleyebilir. Kimi zaman da tam aksi yaşanabilir, engellenen hesapların engelini kaldırmaya yönelebilir. En çok merak edilenler arasında yer alan, Instagram engel kaldırma yöntemini kullanıcılar için bu yazımızda madde madde hazırladık.

Instagram Engel Kaldırma Yöntemleri

Instagram üzerinde engellemelerin kaldırılması için duruma göre farklılık gösteren yöntemler vardır.

Çözüm 1 (Arama Bölümü’nden Engel Kaldırma)

  • Instagram hesabınızdan arama kısmına girerek, engelli kullanıcının hesabını aratın. Arama sonucunda çıkan kullanıcıya tıklayın ve kişinin profiline girin.
  • Kişinin profil sayfası, boş bir sayfa olarak görüntülenir. Engellediğimiz kullanıcıların paylaşımlarını engeli kaldırana kadar görüntüleyemeyiz.
  • Kişinin profil sayfasından “Engellemeyi Kaldır” seçeneğine tıklayarak, bütün paylaşımlarını görmeye başlayabilirsiniz.

Çözüm 2 (Kendi Profilinizden Engel Kaldırma)

  • Instagram Engel Kaldırma için öncelikle kendi profil sayfanıza giriş yapın.
  • Profilinizin sağ üst kısmında yer alan 3 nokta şeklindeki sekmeye tıklayın. Açılan sayfadan Engellenen Kullanıcılar seçeneğine giriş yapın.
  • Engellenen Kullanıcılar bölümünde engellediğiniz tüm hesapları görüntüleyebilirsiniz. Engelini kaldırmak istediğiniz profile tıklayın ve açılan profil sayfasından “Engellemeyi Kaldır” seçeneğini seçin.

blank

Karşılıklı Birbirini Engelleyen Kişilerin Engel Kaldırma

Birbirini engelleyen kişilerin engel kaldırma işlemi ise çok basit. Herhangi bir paylaşımın yorum kısmına engelini kaldırmak istediğinizin kullanıcı adını başında @ işareti koyarak yazın. Kendisine DM’den mesaj gidecektir, bu mesaja tıklayarak sizin profil sayfanızı görüntüleyebilir ve profilinizin sağ üst kısmında yer alan 3 nokta şeklindeki bölümündeki “Engellenen Kullanıcılar” seçeneği ile engeli kaldırabilir.

Instagram’da Kişi Engelleme ile Bütün Bilgiler de Silinir mi?

Instagram’da kişi engelleme yöntemi ile engellenen kullanıcı, sizin paylaşımlarınızı göremeyecek ve profil fotoğrafınızı varsayılan boş fotoğraf şeklinde görecektir.  Engellenen kullanıcı eğer daha önce sizin fotoğraf ve videolarınıza herhangi bir yorum atmış ise o kullanıcıyı engellemeniz bu paylaşımları kaldırmayacaktır. Bu sebeple yapmanız gereken yorumları silmek olacaktır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu