Sosyal Medya

Instagram Dm’de Mesaj Olmamasına Rağmen Mesaj Gösteriyor

Sosyal medyanın an itibarıyla en popüler mecralarından biri olan instagram, kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıklar ile birlikte fark yaratmaya devam ediyor. Instagram dm’de mesaj olmamasına rağmen mesaj gösteriyor tarzı soru ve sorunlar çok fazla karşımıza çıktığı için editörler olarak bu konuyu ele almak ve çözüm üretmek istedik.

Instagram, gündelik hayatlarınızı daha kolay ve gösterişli bir şekilde insanlara sunabileceğiniz ve daha kolay iletişim kurabileceğiniz mecralardan biri. Filtre desteği ile birlikte sizler de hayatlarınızı güzelleştirebilir ve şık bir sunum yapabilirsiniz. Şu an için en çok kullanıcıya sahip adreslerden biri ve henüz bir instagram hesabınız yoksa sizler de hemen şimdi hesap oluşturabilir ve bu kalabalık ailedeki yerinizi alabilirsiniz.

Instagram DM’de Mesaj Varmış Gibi Gösteriyor

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan asıl konumuza dönelim ve dm kutusunda sürekli bildirim ışığı yanıyor olmasının nedenlerine göz atalım.

Neden Uyarı Veriyor?

Dm kutunuzu açıyorsunuz fakat yeni bir mesaj yok! Ancak kırmızı bildirim işareti ile okunmamış mesaj olduğu işaret ediliyor. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi sunucu yoğunluğu. Milyonlarca insanı tek bir mecrada misafir etmek elbette kolay değil ve zaman zaman yaşanan yoğunluk neticesinde bu tür sorunlar karşınıza çıkabiliyor. Çözüm üretmek ise gayet basit ve neler yapabileceğinizi sizler de öğrenmiş olacaksınız.

Dm kutuna girin ve birkaç adet mesaj silin. Ya da dm kutusunda ekranı yukarıdan aşağıya doğru kaydırarak yenileme işlemi yapın. Bu sayede bildirim işaretinin ortadan kalktığını sizler de göreceksiniz. Bu urum bazılarınızı heyecanlandırıyor olabilir ve yeni bir mesaj geldiğini düşünürken bir de bakıyorsunuz ki ortada mesaj yok.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi yenileme işlemi ve birkaç mesajın silinmesi ile birlikte bu sorun ortadan kalkacaktır. Instagram zaman zaman bu tür hatalar verebiliyor ancak çözülmeyecek ya da hesaplarınızı olumsuz etkileyecek bir hata ya da sorun kesinlikle değildir. Zaten dijital dünya aracılığı ile incelemelerinizi yaparsanız birçok kullanıcının bu sorun ile karı karşıya geldiğini net bir şekilde fark ediyor olacaksınız.

Dm Bildirim İşareti ve Instagram

Yeni bir mesaj aldığınızda ya da konuşmaya devam ederken herhangi bir mesajınız beğenildiğinde instagram dm kutusunda kırmızı renkli bir rakam beliriyor. Fakat bazı durumlarda yoğunluğa bağlı olarak bu bildirim işaretinin kaybolmadığını ve eski mesajları da yeni mesaj gibi gösterdiğini görebiliyoruz. Nasıl çözüm üretebileceğinizi ve bu aşamada neler yapabileceğinizi az önce detaylı bir şekilde aktardık. Hesaplarınızda bir sorun olduğunu gösteren bir konu değildir. Zaten müdahale etmeseniz de bir süre sonra bu bildirim ışığı kendiliğinden kapanacaktır.

Instagram, sosyal medyanın en büyük markalarından biri ve her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşarak rüştünü ispat etmeye devam ediyor. Ücretsiz olarak bir hesap açabilir ve sizler de kişisel blog yaratabilirsiniz. Gündelik hayatlarınızı an be an paylaşabileceğiniz eğlenceli bir uygulama olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Dm aracılığı ile de anlık mesajlaşabilir ve yeni insanlar ile tanışma fırsatı elde edebilirsiniz. Uygulama, aslında işlevselliği ile de dikkat çekici bir seviyeye taşınmış durumda. Şu an hizmet veren birçok uygulamayı tek başına bünyesinde barındırıyor da diyebiliriz. Hem hikaye hem normal paylaşım hem de reels vidyoları ile aslında çok fazla şey sunuyor. Üstelik güncellemeler ile birlikte her geçen gün daha dikkat çekici bir hal alıyor. Sizler de bu mecradaki yerinizi alabilir ve paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu