Sosyal Medya

Instagram Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma ve Açma

Instagram canlı yayın bildirimleri hakkında konuşacağız ve bu bildirimleri nasıl açıp yine ne şekilde kapatabileceğinizi aktaracağız. Canlı yayın özelliği ile birlikte sizler de sesinizi daha kalabalık kitlelere ulaştırabiliyorsunuz. Instagram, işlevsel kullanımı mümkün hale getiren ve bir sosyal medya platformu üzerinden gerçekleştirebileceğiniz birçok şeyi mümkün kılan en popüler uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Instagram canlı yayın bildirimlerini kapatıp açma, takipçileriniz sorular sorabiliyor ve hatta yaptığınız yayını da anlık değerlendirebiliyorlar. Fenomen hesaplar bunu sık sık yapıyor ve profesyonel bir söyleşi çalışması olarak nitelendirmek de mümkündür. Yine birçok farklı sektörün nünü açan özel bir fırsat olduğunu da belirtmek gerekiyor. E-ticaret sayfası olarak hizmet veren profiller, canlı yayınlar ile birlikte ürün tanıtımı ya da satışı yapabiliyor. Futbol ve basketbol maçlarının ücretsiz yayınları da yine instagram canlı yayın özelliği ile birlikte mümkün hale gelmiş durumda.

Yayın yaptığınız esnada, takipçileriniz yorum yazabiliyor ve kalp atabiliyorlar. Bu sayede sizler de yayına gösterilen ilgiyi ve verilen anlı tepkileri daha net bir şekilde tespit edebiliyor ve interaktif bir çalışmaya imza atıyorsunuz.

blank

Instagram Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma ve Açma

Canlı yayın hakkında konuştuktan sonra ana konumuza geri dönelim ve bildirimleri nasıl kapatabileceğinize hep birlikte göz atalım.

1. Instagram hesaplarınıza giriş yapın ve hemen ardından profil sekmesine geçelim.

2. Sağ üst köşede üç nokta simgesi ile karşı karşıya geleceksiniz. Android kullanıcıları bu simge ile karşılaşırken, iphone sahipleri ise çark simgesi ile karşı karşıya gelecektir. Bu simgeye bir kez tıklayıp devam edelim…

3. Karşınıza yeni bir pencere çıkacak ve bu pencere üzerinden anından ilet bildirim ayarları seçeneğini kullanmanız gerekecektir. Yine tek bir tık ile ilgili menüyü aktif hale getirebiliyorsunuz.

4. İlgili sayfayı aşağıya doğru kaydırmaya başlayın ve canlı videolar sekmesinin yer aldığını göreceksiniz. Canlı yayın bildirimlerini açmak isterseniz eğer onay vermeniz yeterli olacaktır. Kapatmak istediğiniz durumlarda ise yine aynı adımları izleyerek, ilgili butonun yanındaki tiki kaldırmanız gerekiyor.

Canlı Yayın Bildirimlerini Neden Açmalıyım?

Canlı yayın bildirimlerini açmak için çok fazla nedeniniz olduğunu düşünüyoruz. Bunlardan bir tanesi, takip ettiğiniz ve hayran olduğunuz profillerin yayınına ortak olmak olacaktır. Bildirim geldiği anda profillerini ziyaret edebilir ve canlı yayına giriş yapabilirsiniz. Ya da yakın bir arkadaşınız canlı yayın açtığında bu yayını kaçırmak istemiyorsanız eğer yine bu bildirime ihtiyacınız olacaktır.

Bildirimlerden rahatsız olmaya başladığınız takdirde ise kontrolün sizde olduğunu unutmamanız gerekiyor. Yukarıdaki başlıkta, bildirimleri nasıl kapatabileceğinizi de detaylı bir şekilde anlattık ve bu sayede sorunsuz bir şekilde işlem yapabiliyorsunuz.

Canlı Yayın Bildirimi Sadece Bana mı Gönderiliyor?

Canlı yayın bildirimi, açık olduğu takdirde, o kişiyi takip eden herkese aynı anda gönderilir. Instagram, etkileşimi arttırmak ve insanları bir araya getirmek adına bu tür detayları fazlasıyla iyi düşünmüş. Canlı yayınlardan haberdar olan binlerce ve hatta milyonlarca insan doğrudan profile giriş yapabiliyor ve sizinle birlikte yayına ortak oluyor.

Belli bir süre kısıtlamasına sahip olan instagram canlı yayın özelliği, yalnızca kişisel hesaplar için değil, aynı zamanda ticaret sayfası olarak hizmet veren kurumsal hesaplar için de büyük bir önem arz ediyor. Bu sayede ürün tanıtımı ve reklam çalışmaları da anlık olarak yerine getiriliyor. Henüz canlı yayın açmadıysanız sizler de tek bir tık ile bu deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ücretsiz olarak yayın açabiliyor ve verilen süre doğrultusunda sizler de takipçilerinize hitap edebiliyorsunuz. Instagram canlı yayın bildirimleri kapatma ve açma işleminin nasıl yapılacağının yanı sıra canlı yayın detaylarını da aktarmış olduk…

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu