Sosyal Medya

Tiktok Kullanıcı Adı Değiştirme

Tiktok kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır? Tiktok kullanıcı adı kabul etmiyor? Tiktok kullanıcı adı alanının pasif olmasının nedenlerini anlatacağız.

Her ne kadar kötü bir reklam çalışmasına tanıklık etsek de tiktok kullanıcı sayısı milyonları aşmış durumda. Seviyor ya da sevmiyor olabilirsiniz ancak bu uygulamanın başarısını göz ardı etmek gerçekten haksızlık olacaktır. Bugün sizlere bu uygulamadan ve tiktok kullanıcı adı değiştirme işleminden bahsedeceğiz.

Tiktok Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Tiktok, üye adından memnun olmayan kullanıcılarına böyle bir ayrıcalık sunuyor ve sizler de dilediğiniz zaman işlem yapabiliyorsunuz.

1. Öncelikli olarak yapmanız gereken şey size ait olan Tiktok hesabına giriş yapmak olacaktır.

2. Hemen ardından profil butonuna tıklayın ve devam edin.

3. Profili düzenle menüsü karşınıza çıkacak ve bu menü üzerinden devam edeceksiniz.

4. Açılan pencerede isminize dokunun ve değişiklik yapmak istediğiniz adı girin.

blank

Onay verdiğiniz takdirde sizler de yeni kullanıcı adınız ile devam edebileceksiniz. Tiktok bu konuda en azından diğer uygulamalara kıyasla daha esnek bir tavır sergiliyor ve kullanıcıların da bu durumdan memnun olduklarını görebiliyoruz. Eğer tercih ettiğiniz kullanıcı adı bir başka kullanıcı tarafından tercih edilmişse elbette değişiklik yapmak durumundasınız ve bunun dışında dikkat etmeniz gereken bir başka husus daha var.

Tiktok Kullanıcı Adı Değiştirme Süresi Ne kadar?

Art niyetli bir kullanımın önüne geçmek adına bu esnekliği biraz olsun daraltmak istemişler ve bu konuda haklı olduklarını düşünüyoruz. 1 aylık süre zarfında 1 kez isim değişikliği yapabiliyorsunuz ve tekrar talebinde ne yazık ki uygulama hata verecektir.

Kullanıcı adı değişikliği işlemini gerçekleştirmek bir hayli kolay ve bunun için herhangi bir ücret ya da formalite durumu da karşınıza çıkmıyor. Sizler de belirlenen süre zarfında gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Tiktok uygulaması, bildiğiniz gibi son dönemde bir adım daha öne çıktı ve çok daha popüler hale geldiğini görebiliyoruz. Bu popülarite ile birlikte birçok sosyal medya fenomeni de bu uygulama üzerinden hesap oluşturdu.

Sizlere aktarmak istediğimiz bilgiler bu şekilde ve Tiktok kullanıcı adı değişikliğinin yanı sıra az da olsa Tiktok uygulamasından da bahsetmiş olduk. Diğer tüm detaylar için uygulamayı ücretsiz olarak indirebilir ve bire bir test etme fırsatı bulabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu