Sosyal Medya

İnstagram Arama Geçmişi Silme

Bugün sizlere instagram arama geçmişi silme işlemlerini nasıl yapacaksınız adım adım anlatacağız. Instagram, kullanıcılarına fotoğraf paylaşımından, haberleşmeye kadar bir çok imkan tanıyor. Uygulamanın arama bölümü, otomatik olarak sıralamanın yanında, anahtar kelimeler ile de arama yapma imkanı sağlıyor. Kullanıcıların en büyük sıkıntısı ise, Instagram arama geçmişi oluyor. Çünkü arama geçmişi silinmeyerek aynı sekmede duruyor ve bu da diğer aramalarda sıkıntı oluşturuyor.

İnstagramda özellikle harf arama geçmişi büyük problem oluşturuyor. Yeni sürümü ile instagram bu sorunu çözmüş görünüyor, kullanıcılar eski sürümü silerek bundan kurtulabilir. Kullanıcılar ise en çok Instagram arama geçmişi nasıl silinir? Sorusunu soruyorlar. Bunun yollarının başında, instagramı kaldırarak, dosya klasörünü (com.instagram.android klasörü) silmek geliyor, bu işlem tamamlandıktan sonra ise yeniden instagram yüklenerek kullanılabiliyor.

Instagram Arama Geçmişi Silme

Bazı kullanıcılar, instagram hesaplarını silip yeniden uygulamayı yüklemekten çekindiklerinden, daha kolay bir çözüm arıyorlar. bu yüzden, internetteki instagram adı ile yapılan aramaların ikinci sırasında ise, Instagram arama geçmişi nereden silinir? sorusu geliyor. Bunun da çözümü geçici olmakla beraber oldukça basit; öncelikle profil sekmesi açılıyor, ayarlar bölümünden uygulama ayarlarına giriliyor, hesap sekmesinin altındaki arama geçmişine girilerek, arama geçmişini temizle ibaresi tıklanıyor ve temizlik tamamlanıyor.

blank

İnstagramda Arama Geçmişinden Silmeden Kurtulma

İnstagram kullanıcılarının bazıları da, arama geçmişini silmeden, daha sonra istediklerine tekrar bakabilmek için, Instagram arama geçmişini kapatma yolu olup olmadığını merak ediyorlar. Arama geçmişini komple kapatma yolu bulunmuyor fakat, arama yapılıp bittikten sonra, arama sonucu üzerine gelerek basılı tutuluyor ve telefonda aranılan şahsın ismi geçerek, örneğin A şahsının öğesini gizle? Sorusu çıkıyor, gizle sekmesine basıldığında ise bu arama bir daha geçmişte gözükmüyor.

İnstagram Arama Geçmişi Silindikten Sonra Neler Silinemez?

Instagram’da arama geçmişi silindikten sonra sadece önerilenler dosyası kalıyor ve bu silinemiyor, çünkü arama geçmişi temizliğinden sonra da, daha sonra yapılacak aramalar esnasında önerilerde bulunmak için önceki aramalarla ilgi yorum ve beğeni gibi konu başlıklarından veri toplanmasına devam edilmektedir. Bu önerilenler dosyasında ise; takip edilen konular, fotoğraflar ve hashtag’ler gibi bir çok başlığı barındırır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu