Sosyal Medya

Instagram Aktifliğini Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram, güncellemelerine devam ediyor ve bu güncellemeler bazı kullanıcılardan olumlu yorum alırken bazı kullanıcılar ise memnuniyetsizliklerini dile getirmeye devam ediyor. Instagram aktifliğini kapatma başlığı da bunun örneklerinden bir tanesidir.

Bildiğiniz gibi dm bölümünde şu anda aktif gibi bir ibare yer alıyor ve telefon başında beklediğiniz karşı tarafa da bu bildirim ile gösteriliyor. Bu durumdan hoşnut olmayabilirsiniz ve sürekli olarak mesaj bekliyor algısı yaratmamak adına sizler de bu aktifliği kapatabilirsiniz.

Instagram Aktifliğini Kapatma

Uygulamada kimin aktif olduğu bu bildirim ile birlikte net bir şekilde gösteriliyor ancak kapattığınız takdirde insanlar bu konuda herhangi bir bilgi alamayacak ve sizler de rahat bir şekilde gezine şansı elde edeceksiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu özelliğin nasıl ve ne şekilde kapatılabileceğine de hep birlikte göz atalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmaya çalışalım.

İnstagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifre bilgisi ile birlikte giriş yapmanız gerekiyor.

– Hemen ardından ayarlar bölümüne geçiş yapalım ve bildirimler butonuna tıklayalım.

– Açılan pencerede hareket durumunu göster gibi bir ibare karşınıza çıkacaktır. Bu seçenek aktif ise online olduğunuz karşı tarafa doğrudan iletilir ancak pasif durumda ise karşı taraf herhangi bir şekilde bilgi alamayacaktır. Aktif özelliği kapatmanız yeterli ve farklı bir işlem yapmanıza da gerek kalmıyor.

blank

Instagram Aktifliği Nedir?

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi instagram uygulaması sürekli olarak güncellemeler ile karşımıza çıkıyor ve uygulamayı daha kullanışlı hale getirmek adına muazzam detaylar sunuyor. Bu detaylardan bir tanesi de aktiflik durumudur. Eğer dm kutusunda geziniyorsanız sizi takip eden insanlar bunu net bir şekilde görebiliyor ve sürekli olarak online olan biri iseniz bu durum sizleri rahatsız edebilir.

Ne zaman uygulamada olduğunuz ya da ne zaman olmadığınızı gösteren bu bildirim, sizden haber almak isteyenleri de harekete geçiriyor. Bazıları için kullanışlı görünebilir ancak bazı kullanıcılar bu durumdan memnun değil ve bir an önce kapatmak istiyorlar. Bahis geçen adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğiniz takdirde sizler de fayda sağlayacak ve sorunu ortadan kaldırmış olacaksınız.

Instagram Aktifliğini Dilediğim Zaman Açabilir miyim?

Bu konuda herhangi bir kısıtlama getirmediklerini belirtmek isteriz. Dilediğiniz zaman aktif hale getirebiliyor ya da dilerseniz pasif kılabiliyorsunuz. Uygulamayı nasıl kullanmak istiyorsanız o şekilde yönlendirebiliyorsunuz. Instagram, kullanıcılarına en iyisini sunabilmek ve hatta uygulamayı daha işlevsel hale getirebilmek adına elinden gelenin çok daha fazlasını ortaya koyuyor. Dm ekranında sürekli olarak aktif görünmek sizleri rahatsız ediyorsa eğer basit bir işlem sonrası pasif hale getirebilirsiniz.

Aktiflik Görünmüyor?

Eğer uygulamanız güncel değilse, bu özellikten faydalanamazsınız. Aktiflik bildirimini kullanmak için öncelikli olarak instagram uygulamasını son sürüme güncellemeniz gerekiyor. Aksi takdirde diğer güncellemelerden ve fırsatlardan da faydalanamayacaksınız. Uygulamayı güncellediğiniz halde bu hizmeti alamıyorsanız eğer uygulamayı silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Emin olun bu çözüm önerisi işinize yarayacak ve sizler de uygulamayı daha sağlıklı bir şekilde kullanabileceksiniz.

Instagram aktifliğini kapatma işleminin nasıl yapılacağını detaylı bir şekilde aktarmaya çalıştık ve bununla birlikte aktiflik bildiriminin ne işe yaradığını da sizinle paylaştık. Herhangi bir sorun yaşadığınızda ya da bu özelliği hiçbir şekilde kullanamadığınızda doğrudan instagram yetkilileri ile iletişime geçebilir ve hatayı ya da sorunu belirten bir mail atarak süreci hızlandırabilirsiniz. Bu konuda sizlere yardımcı olacak ve sorunun çözümü için de birtakım öneriler sunacaklardır.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu