Mobil

Huawei P20, P20 Pro, Mate 20 Pro, P20 Lite Ekran Görüntüsü Alma

Son dönemin en çok tercih edilen akıllı telefon markalarından bir tanesi hiç şüphesiz Huawei… Bu yazımızda Huawei P20, P20 Pro, Mate 20 Pro, P20 Lite Ekran Görüntüsü Alma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Reklam çalışmaları konusunda da kusursuz işlere imza atıyorlar ve yalnızca televizyon ekranlarında değil, sosyal medyada da bu markayı çok sık görüyoruz. Yapılan bu çalışmalar neticesinde ismini daha sık duyabiliyor ve aşina oluyoruz. Huawei denilince insanların aklına gelen ilk detay görüntü kalitesi oluyor ve kamera konusunda fazlasıyla iyi olduklarını da belirtmek gerekiyor. Eğer sizler de akıllı telefonlarınızı gerçek bir kamera gibi kullanmak isterseniz tercihleriniz kesinlikle Huawei olmalıdır. Pro serisine göz attığımızda bunu daha net bir şekilde görebiliyoruz ve dilerseniz bu serinin kamera dışında ekran görüntüsü konusunda da nasıl çalıştığını hep birlikte inceleyelim…

blank

Huawei P20, P20 Pro, Mate 20 Pro, P20 Lite Ekran Görüntüsü Alma

Huawei p20 ekran görüntüsü alma işlemini nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız eğer bunun için karşınıza 3 farklı alternatif çıkartacağız. Bildiğiniz gibi Android işletim sistemini kullanan bir cihaz ve birçok Android telefonda olduğu gibi ekran görüntüsü alma eylemi de güç düğmesi ve ses düğmesi kombinasyonu ile gerçekleştiriliyor. Power düğmesi ile birlikte ses düğmesine kısa süreli basılı tuttuğunuz takdirde ekran görüntüsü alınacak ve galeriye kaydedilecektir. Samsung marka telefonlardaki aynı süreci takip edeceksiniz ve ekran görüntüsü almak işte bu kadar basit.

Huawei P20 Pro ekran görüntüsü alma işlemi de yine yukarıda bahsettiğimiz şekilde gerçekleştiriliyor ve birçok modelde aynı kombinasyon geçerlidir. Ekran görüntüsü, anlık görüntüleri yakalamak ve not almak isteyenler için önemli bir detay ve Huawei bu konuda büyük bir kolaylık sunuyor. Diğer iki alternatife de göz atalım ve ekran görüntüsü konusunda daha detaylı bilgilendirme yapmış olalım.

Mate 20 Pro ekran görüntüsü alma ve yine diğer modellerde ekran görüntüsü alma işlemi için tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif ise hareketle kontrol seçeneğidir. Bu seçeneği aktif hale getirmek için izlemeniz gereken adım ise şu şekildedir: Ayarlar > Akıllı yardım > hareketle kontrol > Akıllı ekran görüntüsü. Bu süreci tamamladığınız takdirde sizler de tek bir hareket ile ekran görüntüsü alabileceksiniz ve dışarıdan bakıldığında daha dikkat çekici bir eylem gibi görünecektir. P20 Lite ekran görüntüsü alma işlemini de yine belirttiğimiz şekilde yapabiliyorsunuz ve yazımızda yer alan diğer modeller için de geçerli bir uygulama olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Huawei ekran görüntüsü alma işlemini farklı bir şekilde gerçekleştirmek isterseniz son olarak hızlı erişim menüsünü kullanmanızı tavsiye edeceğiz. Parmağınızın yukarıdan aşağıya kaydırdığınızda karşınıza çıkan bu menüde screenshot sekmesi yer alıyor ve tek bir tık ile sizler de ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Görüldüğü üzre ekran görüntüsü alma eylemi oldukça basit ve tahmin ettiğinizden çok daha fazla alternatif karşınıza çıkıyor.

Huawei Ezber Bozmaya Devam Ediyor

Son dönemin en dikkat çekici markalarından biri haline geldi ve yazımızın başında da belirttiğimiz gibi akıllı telefon dünyasında çok özel bir yere sahip oldu. Sosyal medyada yapılan reklamlar sayesinde daha geniş kitlelere ulaştığını da görebiliyoruz. Bu yazımızda bazı modeller için ekran görüntüsünün nasıl alınacağına yer verdik ve diğer birçok model için de aynıları geçerlidir. Sizler de bir Huawei kullanıcısı iseniz ve ekran görüntüsü alma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız eğer yukarıda bahsettiğimiz adımları takip edebilir ve yerine getirebilirsiniz.

Anlık görüntüleriniz telefonlarınızın galeri bölümüne kaydediliyor ancak ayarlar bölümünden kayıt yerini de değiştirebilirsiniz. Bu konuda özelleştirme yapabileceğinizi de belirtmekte fayda var.

Hakan İÇER

Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun ve yazılım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu