Mobil

Huawei Hangi Ülkenin?

Teknoloji dünyasında önemli bir yer edinmeyi başaran ve hali hazırda ülke pazarında da dikkat çekici bir isme dönüşen Huawei, uygun fiyatları ile de kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Bu yazımızda marka ile ilgili merak edilen detaylara ve aynı zamanda Huawei hangi ülkenin? Sorusuna değineceğiz.

Huawei Technologies Co. Ltd. ismi ile pazardaki yerini alan ve dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yerini alan marka, Shenzen merkezli bir kuruluştur. An itibarıyla merkez ofisi Çin’in Shenzen kentinde bulunmaktadır. Çok uluslu bir şirket olduğunu da hatırlatmak gerekiyor ve sahip olduğu hizmet yelpazesini de her geçen gün biraz daha arttırıyor.

Huawei logosunu incelediğimizde ise manası çiçek olan bir kelimeyi çağrıştırıyor ve markanın ismi de Çince bir kelimenin İngilizce diline çevrilmesi ile oluşturulmuştur.  Markanın günümüzdeki başarısına ulaşması ise elbette uzun soluklu bir maceraya karşılık geliyor. 2012 yılında Ericsson gibi bir devi geçerek bu pazarda ben de varım dedi ve hali hazırda Türkiye pazarında da özel bir yere sahiptir. Uygun fiyatları ve zengin ürün yelpazesi ile birlikte teknoloji tutkunlarının taleplerine yanıt vermeyi başarıyor ve bu konuda fazlasıyla iyi olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Huawei’nin Kurucusu Kimdir?

Takvimler 1987’yi gösterdiğinde eski bir subay olan Ren Zhengfei, özel bir şirket kurmuş ve markanın temellerini atmıştır. Ağ ve telekomünikasyon cihazları üretmek ve kullanıcıya yönelik çalışmalar ile birlikte pazarı ele geçirmek düşüncesi ile atılan temeller, an itibarıyla bir hayli sağlam ve marka, milyonlarca müşteriye ulaşmış durumda. Özellikle telefon teknolojisi ile fark yaratmayı başarıyor ve her geçen gün bu teknolojiyi bir üst seviyeye taşıyorlar.

blank

An itibarıyla 200.000’e yakın bir personel kadrosuna sahip durumdalar ve bu sayı da her geçen gün biraz daha artıyor. Çin başta olmak üzere Abd, Kanada, Pakistan, Rusya ve Türkiye’nin yanı sıra yine birçok ülkede arge ekibi ve ofisleri mevcuttur.

Çin merkezli bir firmanın bu denli geniş bir Pazar elde etmesi sizleri de şaşırtıyor olabilir ancak Huawei markası çok daha fazlasını hak eden özel isimlerden bir tanesidir. Son dönemde piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar sayesinde adını bir adım daha ileriye taşımış durumda ve gerçek bir marka değerine sahip olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Yeni Nesil Cep Telefonu Teknolojisi

Cep telefonlarını yalnızca bir iletişim aracı değil, aynı zamanda gerçek bir hobi aracına dönüştürmeyi başardılar. Şu an en güçlü ve en etkileyici kamera sistemleri ve özellikleri de bu marka ile birlikte karşımıza çıkıyor. Güçlü kamera desteği sayesinde cep telefonlarınızı bir hobi aracına dönüştürebiliyor ve fotoğraf çekimlerinizi daha kaliteli bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Huawei markası ile tanışma fırsatınız olmadıysa eğer bunu yalnızca cep telefonları ile değil, aynı zamanda tablet teknolojisi ile de mümkün hale getirebilirsiniz. Piyasadaki diğer markaların ürünleri ile kıyaslandığı takdirde teknolojinin bir üst seviyede olduğu ve tam tersi şekilde fiyatların ise çok daha uygun olduğunu görebiliyoruz. Cep telefonu piyasasını kısa süre içerisinde ele geçirmeyi başaran bu markayı editörler olarak siz değerli teknoloji tutkunlarına da mutlaka tavsiye ediyoruz.

Fiyat performans ilişkisi doğrultusunda en güvenilir ve en işlevsel isimlerden bir tanesidir. Huawei hangi ülkenin? Sorusuna detaylı bir şekilde yanıt verdikten sonra markayı da detaylı bir şekilde incelemeye çalıştık ve soru işaretlerini ortadan kaldırdığımızı düşünüyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu