Mobil

Huawei Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Son dönemin en popüler markalarından bir tanesi olan Huawei, garantili cihazları ile güven vermeye devam ediyor. Huawei garanti sorgulama işleminin nasıl yapılacağını sizinle de paylaşmak istiyoruz ve bu konu ile ilgili merak ettiklerinizi de detaylı bir şekilde yanıtlayacağız.

Son yıllarda bu isim bir adım daha öne çıktı diyebiliriz. Özellikle akıllı telefonlar konusunda fazlasıyla başarılı bir firma ve güçlü kamera desteği ile fotoğraf tutkunlarını da harekete geçirmiş durumdalar.

Sizler de sahip olduğunuz cihazların garanti sorgulamasını nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız eğer bu yazımızdan yardım alabiliresiniz. Marka ile ilgili kısa bir konuşma yaptıktan sonra dilerseniz ana konumuza dönelim ve sorgu ekranı için sizleri de bilgilendirmiş olalım.

Huawei marka cihazlarınızın garanti detaylarını öğrenmek ve sorgulama yapmak için imei numarasına ihtiyacınız olacaktır. Eğer bu numarayı bilmiyorsanız resmi web sitesi ne yazık ki sizlere yardımcı olamayacak ve bilgi aktarımında bulunmayacaktır. Dilerseniz öncelikli olarak imei numarasını inceleyelim ve hemen ardından garanti sorgulama ekranına geçiş yapalım.

Huawei Imei Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

170’den fazla ülkede satışa sunulan ve hali hazırda hizmet vermeye devam eden akıllı telefonlar ile birlikte teknoloji dünyasına yön vermeyi başaran bu markayı sizinle de tanıştırmak istedik. Eminiz ki daha önce bu ismi birçok yerde ve teknoloji mağazasında gördünüz. Detaylı bir inceleme yaptığınızda ne kadar kaliteli ürünler ürettiklerini sizler de daha iyi anlayacaksınız.

blank

Sorgulama işlemi için imei numarasına ihtiyacınızın olduğunu daha önce de belirtmiştik ve dilerseniz bu detayı da hep birlikte inceleyelim. Telefonlarınızın arama ekranına ulaştıktan hemen sonra *#06# tuşlaması yapın ve arama butonuna basın. İmei numarasını bu adımları takip ederek saniyeler içerisinde öğrenebiliyorsunuz. Herhangi bir sınırlandırma bulunmuyor ve ne zaman bilgi edinmek isterseniz bu tuşlama ile birlikte sizler de imei numarasına ulaşabilirsiniz.

Huawei Garanti Sorgulama

Gayet kolay olduğunu düşünüyoruz ve imei numarasını aldıktan hemen sonra haydi gelin garanti sorgulama işleminin nasıl yapılacağına da yine hep birlikte göz atalım.

– http://consumer.huawei.com/tr/support/warranty-query bağlantısına ile anda direkt olarak garanti sorgulama ekranına erişim sağlamış oluyorsunuz. Burada sizlerden imei numarası talep edilecektir. Bu numarayı girip onay verdiğiniz takdirde cihazınızın garanti detayları tarafınıza iletilecektir. Eğer garanti kapsamı içerisinde ise herhangi bir sorun olduğu takdirde sizler de teknik destek hizmeti alabilirsiniz.

– Bu sorgulama işlemi için herhangi bir şekilde üyelik ya da ücret durumu söz konusu değildir ve bu detayı da sizinle paylaşmak istedik. Huawei cihazlarınızı sık sık kontrol edebilirsiniz çünkü bazı durumlarda cihaz bilgisinde hata olabiliyor ve garanti dışı görülebiliyor. Bu tür durumlarda çağrı merkezi çalışanlarını arayarak yardım alabilirsiniz.

Huawei, teknoloji dünyasına muazzam bir katkı sunuyor ve bu katkı ile birlikte kısa süre içerisinde çok daha popüler hale geldiğini de görebiliyoruz. Teknoloji devi isimlerden biri olan Huawei ile sizler de tanışabilir ve dilerseniz bu markadan hizmet alabilirsiniz.

Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi garanti süreleri bir hayli uzun ve bunun yanı sıra uzun ömürlü cihazları ile de teknoloji tutkunlarının taleplerine doğrudan yanıt vermeyi başarıyor. Sizler de incelemelerinizi yapabilir ve en uygun ürün için harekete geçebilirsiniz.

Sizinle paylaştığımız sorgu ekranını ve imei detaylarını da bire bir takip ettiğiniz takdirde Huawei garanti sorgulama konusunda da herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızı belirtmek isteriz. Diğer tüm detaylar için firma çağrı merkezi hattını kullanabilir ve soru işaretlerinden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu