Oyun

Hearts of iron 4 Hileleri – HoI4 Hileleri

Bugün sizlere Hearts of iron 4 hileleri yani kısaca HoI4 hileleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Bir ulusu kontrol edip o ulusun zafer kazanması ve topraklarını genişletmesi için türlü stratejilere ihtiyacınız var. Bu oyun tam olarak bunu istiyor ve strateji tutkunları için harika bir alternatif olduğunu düşünüyoruz. Serinin üçüncü oyununun devamı olarak gündeme gelen ve kısa bir süre önce yayınlanan Hearts of iron 4, oyun severlerin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Dünya savaşının etkileri henüz silinmiş değil ve komutanını bekleyen bir ulusun kontrolünü ele almak da sizlerin elinde. Savaş oyunları ve aynı zamanda strateji tutkunları için gerçekten harika bir seçim olacaktır fakat biz bu yazımızda daha farklı bir detaya yer vereceğiz. Hearts of iron 4 hileleri başlığı altında oyundaki birtakım hileleri paylaşacağız.

Hearts of iron 4 Hileleri

Tavsiyemiz, hile yapmadan ilerlemeniz ve emin olun bu sayede oyun daha keyifli ve kıymetli bir hal alıyor. Zorda kaldığınız anlarda başvurmak isterseniz eğer bu listeye göz atabilir ve sizler de küçük çapta hileler yapabilirsiniz.

hearts-of-iron-4-hileleri-hoi4-hileleri

TAB = Konsolu açtıktan sonra tekrar basarsanız komutları görebilirsiniz.

Manpower: İnsan gücüne ihtiyaç duyduğunuz anlar mutlaka olacaktır. Yetersiz kaldığınız zamanlarda sizlerde hile yapabilir ve dilediğiniz kadar insan gücü takviyesinde bulunabilirsiniz. Bu şifre ile birlikte miktar belirtmeniz yeterli ve yazdığınız miktar kadar insan gücü, saniyeler içerisinde envantere ekleniyor. Bu detay sizleri daha güçlü ve daha kalabalık bir ulusa dönüştürecektir.

pp (fuhrer_mana,political_power): siyasi gücün bu oyunda ne kadar önemli olduğunu biliyor olmalısınız. Yetersiz kaldığınız zamanlarda bu kodu tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz kadar siyasi güç eklemesi yapabiliyorsunuz.

instantconstruction: bina yapımı ya da benzeri inşaat projelerinin daha hızlı tamamlanması size zaman kazandıracak ve daha da önemlisi daha hızlı bir şekilde ilerleme kaydetmenizi sağlayacaktır. Dilediğiniz an bu hile kodunu da kullanabilirsiniz.

add_equipment: Ekipman ihtiyacınız olduğu takdirde bu hile kodunu kullanabiliyorsunuz ve yine yazdığınız miktar kadar ekipman eklemesi yapılıyor.

Civilwar: İç savaş çıkarmak ister misiniz? Buna bazı zamanlarda kesinlikle ihtiyaç duyacaksınız ve ortalığı karıştırmak için kullanacağınız hile kodu da budur.

Theatersrebuild: tüm emirleri ortadan kaldırmak ve her şeyi sıfırdan başlatmak için ihtiyacınız olan koddur. Bu kodu kullanarak sizler de emirleri yok sayabilir ve yeni bir başlangıç için adımlarınızı atabilirsiniz.

add_party_popularity [ideoloji] [miktar] : Parti popülerliği arttırır.

allowdiplo : Diplomatik izinleri açar.

annex [Ülke tagı] : Ülkeleri direk olarak ele geçirmeyi sağlar.

cp [miktar] : Command Power ekler.

debug_nuking : İstediğiniz yere nükleer bomba atabilirsiniz.

focus.autocomplete : Odak ağacındaki focusları direk geçmenizi sağlar.

nu [miktar]: Ülkeye National Unity yani Ulusal Birlik ekleme.

observe: İzleyici moduna geçer.

pp [miktar] : Politik güç ekleminizi sağlar.

researchall : Bütün araştırmaları yapar.

set_ruling_party [ideoloji] : istediğiniz partiyi ülke yöneticisi yapar.

setowner [ülke tagı] [bölge id’si] : Bir bölgeyi himayeniz altına alırsınız.

st [miktar] : Stability ekleminizi sağlar.

tag [ülke id’si] : Ülkeler arası geçiş yapmanızı sağlar.

tdebug: Debug menüsünü açar.

winwars : Elde edebileceğiniz maksimum puanı almanızı sağlar.

ws [miktar] : War Support eklemenizi sağlar.

yesman : Bütün ülkeler isteklerinizi kabul eder.

Peki ama bu hile kodlarını nasıl ve ne zaman eklemem gerekiyor? Gelin hep birlikte bu soruya da detaylı bir şekilde yanıt verelim.

Hile Yazımı ve Aktif Edilmesi:

Hile kodlarını oyun devam ederken eklemeniz gerekiyor. bu konuda birçoklarınız profesyonelsiniz ancak oyunu ilk kez oynayacaklar için küçük bir bilgilendirme yapmak istedik. é,’’ sembolünün yer aldığı klavye tuşlu ile birlikte kod ekranını açabiliyorsunuz. Verdiğimiz kodlardan herhangi birini girip enter tuşuna basmak ya da ekranı kapatmak yeterli olacaktır. Kod, saniyeler içerisinde aktif edilecek ve gerekli ekleme sorunsuz bir şekilde yapılacaktır.

Yukarıda bahsi geçen hilelerin yanı sıra sayfanın altında yer alan daha birçok farklı hileyi de listelerinize dahil edebilir ya da sitemizi ziyaret ederek kopyala yapıştır şeklinde temin edebilirsiniz. Gerçekçi bir strateji oyununda hile yapmak ne kadar doğru olur bilinmez ancak zorlu görevleri aşamadığınızda ya da oyunu biraz daha basit hale getirmek istediğinizde sizler de bu kodları kullanabilirsiniz.

Serinin üçüncü oyununun devamı olarak piyasada yer alan ve grafikler açısından çok daha özel bir yere sahip olan bu oyunu henüz indirmediyseniz eğer hemen şimdi download edebilir ve tanışma fırsatı elde edebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu