Blog

Hayatımızı Kolaylaştıracak Son Teknoloji Buluşlar

Teknolojinin insanlık ile buluşturduğu çok sayıda ürün var ve bu yazımızda bizler de “Hayatımızı kolaylaştıracak son teknoloji buluşlar” adı altında bir liste oluşturmak istedik.

Bu icatlar gündelik hayatta zaman kazanmanıza yardımcı oluyor ve yine gündelik işlerinizi daha kolay bir şekilde yerine getirmeniz adına sizler de fayda sağlayabilirsiniz. Teknoloji gerçekten muazzam bir şey ve insanlığın lehine kullanıldığı takdirde vazgeçilmez bir hal alıyor. Şimdi dilerseniz bu ürünlere hep birlikte göz atalım ve ne gibi kolaylıklar sunduklarına da detaylı bir şekilde yer verelim.

blank

Temizleme Jeli

Bu jel sıradan bir jel değil ve yoğunluğu bakımından ele alındığında daha yumuşak ve kaygan bir yapıya sahip olduğunu görebiliyoruz. Bu yapı sayesinde en zor alanlara bile ulaşmak daha kolay bir hal alıyor. En basit örnekle, klavyelerinizin temizliğinde sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz ve tuşların aralarına kadar girebiliyor. Klavyelerinizi, bilgisayarlarınızı, arabanızın kalorifer peteklerini ve buna benzer zor noktaları temizlemek isterseniz eğer sizler de bu üründen fayda sağlayabilirsiniz. An itibarıyla online dünyada satışı devam ediyor ve fiyatı da oldukça uygun görünüyor.

blank

Hafızayı Gösteren USB Bellek

Kullandığınız usb belleğin hafızasında ne kadar yer kaldığını öğrenmek için bilgisayarlarınıza bağlamanız gerekecektir ancak son teknoloji bu ürün ile birlikte usb’nizin ön kısmına bakmanız yeterli olacaktır çünkü bu kısımda hafızayı ve doluluk oranını gösteren bir gösterge mevcut. Bu sayede sizler de zamandan kazanıyor ve doluluk oranını da daha kolay bir şekilde görüntüleme şansı elde ediyorsunuz. Bilgisayar kullanıcıları için özel bir cihaz olduğunu da belirtmek gerekiyor.

blank

Bisiklet Tasarımı ile Pizza Kesici

Restoran sahiplerinin yanı sıra yemek yapmayı seven kimseler için de özel ve dikkat çekici bir ürün olduğunu görebiliyoruz. Bisiklet şeklinde tasarlanan ve minimal yapısı ile de dikkat çeken bu ürün, pizzalarınızı kesmeniz konusunda sizlere yardımcı oluyor ve daha kolay bir süreç elde etmenizi sağlıyor. Özellikle işletmeler için çok daha faydalı bir ürün olacağını düşünüyoruz.

blank

Işıklı Gece Terliği

Gecenin bir yarısı tuvalete gitmek için kalktığınızda ışıkları açmanıza gerek yok çünkü yolunuzu aydınlatacak ve sizlere yardımcı olacak özel tasarım terlikler mevcut. Işıklı gece terliğinin ön kısmında 1 adet küçük ampul yer alıyor ve hafif bir aydınlatma ile birlikte yürümek istediğiniz yolu da büyük ölçüde aydınlatıyor. Normal bir terlik gibi kullanabilir ve gündelik hayatlarınızda da bu üründen fayda sağlayabilirsiniz.

blank

Pusetli Bisiklet

Ebeveynler için muazzam bir icat olduğunu düşünüyoruz ve herhangi bir tehlike arz etmediğini de belirtmek gerekiyor. Bisiklet önünde yer alan puset sayesinde sizler de bebeklerinizi yanınızda daha güvenli bir şekilde taşıyabiliyor ve onlara eğlenceli bir gezinti fırsatı sunabiliyorsunuz. 3 teker dizaynı ile güvenli bir araç yarattıklarını da görebiliyoruz ve bebekleriniz için de en keyifli yolculuklardan bir tanesi olacaktır.

blank

Damla Engelleyici Bardak

Kahve ve çay tutkunları için harika bir icat olduğunu düşünüyoruz. Aldığınız her yudum sonrası bardağınızın kenarından sızan damlanın masaya ya da bulunduğu noktaya düşmesi sizleri de rahatsız ediyor olabilir ve sürekli olarak bir temizleme durumunu da beraberinde getirecektir.

Özel tasarım bardak ile birlikte damla masaya düşmüyor ve bardağın hemen alt kısmındaki alan girerek orada birikiyor. Bu durumda yalnızca bardağınızı yıkamanız yeterli olacaktır. Ofis çalışanları ile birlikte freelance çalışanların da en büyük yardımcılarından biri olduğunu söyleyebiliriz ve oldukça dikkat çekici bir tasarıma sahip.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu