Blog

Güzel E-Posta Örnekleri?

Günümüzde e-posta kullanımı ve kullanım alanları oldukça fazladır. E-Posta adresleri sayesinde medya dosyaları gönderebilir ve üyelik gerektiren sitelerde iletişim adresi olarak kullanılır.

Akılda kalıcı ve bir anlam ifade eden e-posta örnekleri ile sanal dünyada kimliğinizi oluşturabilirsiniz. Aşağıda ‘e-posta adresi örnekleri’ sayesinde karekterinizi insanlara yansıtabilirsiniz.

E-Posta Örnekleri?

İnternet ortamına girişin çoğalmasıyla birlikte kişiler internet ağı ortamında kendi hesaplarını kendi kimliklerini oluşturmaya başladılar. Bu hesaplar sosyal medya hesapları, iş ortamını için kullanılan iş yeri hesapları veya kendilerine özgü ve her yerde kullandıkları e-posta adresleri. Sosyal ağı ve internet ortamını sıkça kullanan insanların e-posta adresleri internet ağı ortamındaki birçok yerin kilit noktası gibi olur.

Bunun sebebi kişilerin internet ortamında kullandıkları e-posta adresleri ile yine aynı ortamda olan yani internet ortamında bulunun sosyal medya hesapları, iş ile ilgili kurdukları hesapları gibi birçok diğer internet kimlikleri ile ilişkilidir. Bu ilişki sonucunda da kullanıcıların e-posta adresleri internet ortamındaki birincil anahtarları olur.

Yani kullandıkları bütün hesapların girişini tek bir hesap üzerinden yapmış olurlar. Bu kolaylık sayesinde de ciddi bir kafa karışıklığına sebep olmadan birçok işi halletmiş olurlar. Sanal ortamda yani internet ağında bu kadar ciddi derecede öneme sahip olan ve kişilerin internet ortamındaki kimliklerini belirtmesine yarayan bu adresi oluşturmakta kişiler için oldukça önemlidir. Örnek olarak gösterecek olursak bir e posta adresi şu şekilde olur; example@hotmail.com

blank

Kurulan bu adres kişiler için şekil olarak çok önemli olur. Bunun sebebi bu e posta adreslerinin gerçek dünyadaki isimleri gibi internet ortamında yani sanal dünyada onları temsil eder. Bunun yanında e posta adresi açarken kullanıcılar kendilerine özgü bir şey ararlarsa güzel e-posta örnekleri araştırmasına girişirler. Ancak kişiler bir e posta adresi oluştururken dikkat etmesi gereken birçok şey bulunur.

E-Posta Adresi Örnekleri?

Kullanıcılar internet ağına girişlerinde daha çok ne için burada olduklarını ön planda tutmalıdırlar. Bunun sebebi açacakları e posta adresini oluştururken bu kimliklerine ona göre şekil verecekleri olmasıdır.

  • sinemdogan@hotmail.com
  • sinemdogan@gmail.com
  • sinemdogan@yahoo.com
  • sinemdogan@msn.com
  • sinemdogan@windowslive.com
  • sinemdogan@live.com

E-posta Adresi Nasıl Belirlenir?

Örnek vermek gerekirse bir kullanıcı oluşturacağı sanal kimliğini yani e posta adresini bir iş hesabı olarak veya iş yerinde kişilerle iletişimini sağlayacak bir hesap olması açısından açıyorsa, kullanacağı bu hesaba vereceği isim resmi olmalıdır. Resmi olmalıdır demek süslü olarak bir e posta adresi belirlememek demektir. Yani açacağı bu adresi oluştururken daha çok isim ve soy ismini kullanmalı aralarda ek olarak nokta kullanmalı çizgi kullanımını en aza düşürmelidir.

Oluşturulan e-posta adresi oldukça sade, basit ve anlaşılır olmalıdır. Bunun yanında kullanıcı sosyal medyada kullanacağı bir hesap için e posta adresi açmak istiyorsa İş yeri için açacağı hesap gibi resmiyeti ön planda tutmayabilir. Bu açacağı hesap tamamen isteğine bağlıdır. İsterse bir iş yeri hesabı kadar sade, basit ve anlaşılır bir e posta adresi oluşturur, isterse de bunun tam tersi olarak yabancı terimlere çok daha fazla yer verip, kelimelerin aralarına farklı sembollerle boşluk bırakabilir. Bu tür hesapları oluşturmak tamamen kişinin kedi isteğine ve zevkine kalır.

Sade Basit Anlaşılır E-posta Örnekleri

Oluşturulan e posta adresinin birçok insan için sade basit ve anlaşılır olması çok önemlidir. Bunun sebebi e posta adreslerini iletişim kuracakları diğer insanlara verirken zorlanmak istememeleridir. Buna örnek vermek gerekirse sade ve basit olması için genellikler isimin baş harfi ve soy isimin geri kalanı şeklinde oluşturulabilir.

Bu yazıda ‘e-posta örnekleri’nin nasıl olacağı hakkında bilgi vermeye çalıştık. E-posta  adresi, sanal dünyada kişisel iletişim adresi olarak kullanılmakta ve olmazsa olmaz hale gelmiştir. Kalıcı olması açısından e-posta adres seçimi oldukça önemlidir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu