Oyun

GTA 5’de Karakter Değiştirme

Rockstar Games imzası taşıyan ve oyun dünyasını kasıp kavuran isimlerden bir tanesi ile karşınızdayız. Gta 5’de karakter değiştirme işlemi öncesinde dilerseniz oyun ile ilgili diğer detaylara da hep birlikte göz atalım. Gta serisi her geçen gün daha kusursuz bir hal alıyor ve son oyunu incelediğimizde karakterlerin çok daha dikkat çekici olduğunu, haritanın daha kalabalık bir görüntü sergilediğini ve görevlerin de daha muazzam bir senaryo ile yansıtıldığını fark ediyoruz.

Grafikler konusuna değinecek olduğumuzda ise karşımıza muazzam detaylar çıkıyor ve bu da bizi oyuna bir adım daha yakın hale getiriyor. Gta 5’i henüz oynamadıysanız daha fazla vakit kaybetmeden yerinizi almanızı tavsiye ediyoruz. Serinin tüm oyunları keyifli ve oyun severler için özel bir yere sahip ancak Gta 5’i ayrı bir noktada ele almak gerektiğini düşünüyoruz.

Oyun ile ilgili merak edilen çok fazla unsur var ve bunlardan bir tanesi de karakter değiştirme işlemi olarak karşımıza çıkıyor. Tek bir karakter ile devam etme gibi bir zorunluluğunuz yok ve eğer dilerseniz sizler de başlangıç ekranı aracılığı ile farklı bir karaktere geçiş yapabilirsiniz. Gta 5’in en önemli özelliklerinden bir tanesi de farklı karakterleri çok daha keyifli bir şekilde yansıtıyor olmalarıdır. Traver bunlardan biri ve çok daha göz kara bir modelleme olarak karşımıza çıkıyor.

blank

GTA 5’de Karakter Değiştirme Nasıl Yapılır?

Michael ise Trevor’a kıyasla daha naif ve daha mütevazı bir karakteri oynuyor. Kendine bakmayı seven ve özen gösteren yakışıklı bir karakterden bahsediyoruz. Şimdi dilerseniz bu karakterler arasında nasıl geçiş yapabileceğinizi ve oyunda nasıl ilerleyebileceğinizi de hep birlikte incelemeye çalışalım ve bu konu hakkında sizleri de bilgi sahibi yapalım.

  • İlk yapmanız gereken şey elbette oyunu açmak olacaktır ve başlar konumda iken karakter değişimi yapabiliyorsunuz. Oyun açık iken klavyelerimizin sol alt kısmında yer alan “Alt” tuşuna basmamız gerekecektir.
  • Basılı tuttuktan kısa bir süre sonra karşınıza seçebileceğiniz karakterler çıkıyor ve bu karakterler arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabiliyorsunuz. Mouse kullanımı ile birlikte karakter değişikliği ve seçimi yapmak mümkün ve sağa ya da sola kaydırma işlemi ile birlikte sizler de seçimlerinizi yapabiliyorsunuz.

Karakter Değişimi Neler Sunuyor?

Oyun içerisindeki en güzel ayrıntılardan bir tanesi olduğunu düşünüyoruz. Karakter değiştirerek yalnızca görsel olarak değişikliğe imza atmıyorsunuz ve bununla birlikte farklı karakterlerin farklı görevleri ile de oyuna devam etme şansı elde ediyorsunuz. Diyelim ki Traver ile ilerliyorsunuz ve ona verilen görevler canınızı sıkmaya başladı ya da takılı kaldınız. Eğer hırslı bir oyuncu iseniz devam edebilir ve başarmak için mücadeleye devam edebilirsiniz ancak sıkıldığınız anlarda karakter değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Değiştirdiğiniz ve yeni sahip olacağınız karakter ile birlikte oyuna sıfırdan başlıyor gibi düşünebilirsiniz ve bu kez sizlere farklı görevler sunuluyor. Her karakter yeni görevler anlamına geliyor ve sizler de oyunun farklı detaylarını keşfetme fırsatı elde ediyorsunuz.

Karakter değişimi, Gta 5’in en eğlenceli detaylarından bir tanesi ve sizler de dilediğiniz an bu değişikliğe imza atarak oyuna devam etme şansı elde ediyorsunuz. Rockstar’ın en keyifli serisi ile karşınızdayız ve bu seri ile ilgili merak edilen diğer tüm detayları da yine farklı yazılarımızda bulabilecek ve kısa süre içerisinde soru işaretlerinden kurtulacaksınız. Bugün sizlere karakter değiştirme işleminin nasıl yapılacağını aktarmaya çalıştık ve bu konuda başarılı olduğumuzu düşünüyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu