Oyun

GTA 5 Sistem Gereksinimleri

Oyun dünyasının popüler simlerinden bir tanesi olan Rockstar Games, GTA serisi ile birlikte oyun severlere ulaşmaya devam ediyor ve bugünkü yazımızda GTA5 sistem gereksinimleri konusunu ele alacağız.

Serinin en dikkat çekici oyunlarından bir tanesi olduğunu belirtmek gerekiyor ve haritanın yanı sıra senaryoya baktığımızda her şeyin ince elenip sık dokunduğunu da daha net bir şekilde görebiliyoruz. Keyifli bir hikayenin yanı sıra oyunun çok daha zor ve heyecan verici olması da oyun severleri etkisi altına almış durumda. Oyun dünyasına yaptıkları katkı ile birlikte adından sıkça söz ettiren Rockstar ailesi, serinin beşinci oyunu ile de bunu başarmış durumda. Şimdi dilerseniz GTA5 için nasıl bir cihaza sahip olmanız gerektiğini de sizinle paylaşalım.

GTA 5 Minimum Sistem Gereksinimi

İşletim sistemi: Windows 8 ve Windows 8.1 ile birlikte 64 bitlik bir işletim sisteminden söz etmek mümkün. Windows 7 için baktığımızda 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista için ise 64 Bit Service Pack 2 şeklinde bir gereksinim söz konusudur. Vista kullanıcıları için bir tavsiyede bulunmak istiyoruz ve oyunu daha rahat bir şekilde oynayabilmek için Nvidia ekran kartı çok daha doğru bir tercih olacaktır.

İşlemci: Intel core 2 Quad-4CPU ya da dilerseniz AMD Phenom 9850 Quad-Core 2.5Ghz ile de oyunu sorunsuz bi şekilde oynayabiliyorsunuz.

Bellek: En az 4 GB’lık bir belleğe ihtiyacınız olacaktır ve günümüz piyasasında satışa sunulan cihazların büyük bir kısmı da bu ihtiyaca en iyi şekilde ve hatta fazlasıyla yanıt veriyor.

Ekran Kartı: AMD HD4870 ya da Nvidia 9800 GT 1Gb ekran kartı da yine oyunu sorunsuz bir şekilde oynamanız için yeterli olacaktır.

Ses Kartı: Directx 10

Sabit Disk: En az 65 GB’lık bir sabit disk yeterli olacaktır.

Minimum sistem gereksinimleri sonrası dilerseniz tavsiye edilen sistem gereksinimlerine de detaylı bir şekilde göz atalım.

blank

GTA 5 Tavsiye Edilen sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 kullanıcıları için 64 Bit Service Pack 1, Windows 8 kullanıcıları için 64 bit, Windows 8.1 kullanıcıları için ise 64 Bit’lik işletim sistemi yeterli olacak ve oyunu rahat bir şekilde oynamanızı sağlayacaktır.

İşlemci: AMD X8 FX-8350 4GHZ 8 CPU ya da Intel core i5 3470 3.2 GHZ işlemci yeterli olacaktır.

Bellek: En az 8 GB’lık bellek yeterlidir.

Ekran Kartı: Oyun severler için en önemli detaylardan biri olan ekran kartına baktığımızda Nvidia ismi dikkat çekiyor ve GTX660 2Gb yeterli olacaktır. Dilerseniz AMD HD7870 2GB ile de oyunu oynayabilirsiniz.

Ses Kartı: Direct X 10

Sabit Disk: 65 GB’lık sabit disk yeterlidir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu