Blog

Google Translate Kulaklık Pixel Buds 40 Dilde Çeviri Yapıyor

Google, teknolojinin hakimi olmaya devam ediyor ve son dönemde ortaya koyduğu çalışmalar ile birlikte bu sektöre ne denli hakim olduğunu da daha kusursuz bir şekilde göstermiş durumda. Google Translate kulaklık, bugün sizlere bahsetmek istediğimiz yeni dönem teknolojilerinden bir tanesidir.

Bu ürünün sıradan bir kulaklık olmadığını sizler de tahmine diyor olmalısınız ve sahip olduğu muazzam özellikler ile birlikte sektöre de hareketlilik kazandıracağını düşünüyoruz. Yeni nesilin dikkatini çekecek olan bu kulaklık, işlevsel bir ürün olarak da karşımıza çıkıyor ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden ne tür özelliklere sahip olduğunu ve bizlere neler sunduğunu da hep birlikte detaylı olarak ele alalım.

Google Translate Kulaklık Neler Vaad Ediyor?

Aan başlıkta da yer verdiğimiz gibi 40 dilde çeviri yapma gibi muazzam bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Airpods ile kıyaslanabilir ancak farklı kulvarlarda yer aldıklarını da hatırlatmak gerekiyor ve bir kıyas yapmak yerine her iki ürünü de kendi içinde değerlendirmek daha doğru ve daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyoruz.

Otomatik algılama özelliği bulunuyor ve aslında kullanıcıları en çok tedirgin eden detaylardan bir tanesi de budur. İlerleyen dönemlerde bu eksik kapatılır mı bilinmez ancak bu eksik sizleri bu kadar düşündürüyorsa Airpods ile tanışmanız daha doğru olacaktır.

blank

İşte en önemli özellik! Google’nin muhteşem yapay zekası sizleri bekliyor. Yuvarlak ve şık bir tasarım ile karşımıza çıkan ürün, ses kısma ya da müziği değiştirme esnasında sizleri hiçbir şekilde zorlamıyor ve tam aksine tek dokunuşla bu adımları yerine getirebiliyorsunuz. Hafif dokunarak ya da parmağınızı sürterek işlem yapabilirsiniz ve bu da teknolojinin en keyifli yüzü diyebiliriz.

Kulaklığın eşine hafifçe dokunduğunuz takdirde Google Asistan devreye giriyor ve sizlerden gelecek olan komutları bekliyor. Yol tarifi için ondan yardım alabilir ya da dilerseniz hatırlatmalarınızı kurabilirsiniz. Google Asistan, muhteşem bir teknoloji örneği ve bunu kulaklığa taşımak da gerçekten büyük bir adım.

Şimdi gelelim en çok merak edilen konulardan bir tanesi olan çeviri işlemine… Kulaklık üzerinden sizler de Google Translate’yi aktif hale getirebilir ve dilediğiniz an çeviri yapabilirsiniz. 40 dilde çeviri gibi aykırı bir özellik bizlere sunuluyor ve kullanıcıların dikkatini en çok çeken detaylardan bir tanesi de hiç şüphesiz ki budur. Karşınızdaki kişinin farklı bir dilde konuşuyor olması mühim değil çünkü saniyeler içerisinde gerekli çeviri yapılarak kendi dilinize aktarılıyor ve bu sayede yabancı dostlarınız ya da müşterileriniz ile de sorunsuz bir şekilde görüşme yapabiliyorsunuz.

Tek şarj ile 5 saat gibi uzunca bir süre söz konusu ve bu konuda da başarılı bir ürün olduğunu belirtmekte fayda var diye düşünüyoruz.

Pil detaylarına baktığımızda ise 120 MAH gibi bir kapasite ile karşı karşıya geliyoruz. Bu detay geliştirilebilir mi? Elbette geliştirilebilir. Şarj kılıfı gibi bir destek ünitesi de mevcut ve bu ünite sayesinde kullanım süresini 24 saate kadar çıkartabiliyorsunuz. Gayet kullanışlı ve fayda sağlayacağınız teknolojik cihazlardan bir tanesi ve yakın zamanda geliştirilmesi ile birlikte piyasada çok daha büyük ses getireceğini düşünüyoruz.

Teknolojiyi yakından takip etmek çoğu zaman kolay değil ve en önemlisi de masraflı bir süreç ancak emin olun yaptığınız masrafa değiyor ve aldığınız hizmet kalitesi ile sizleri çok daha önemli ve değerli hissettiriyor. Bahsi geçen ürünü incelemenizi tavsiye ediyor ve sizleri ürün ile baş başa bırakıyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu