Mobil

Google Smart Lock Nedir?

Tuş kilidini belli anlarda açık tutmanızı sağlayacak özel uygulamalardan bir tanesidir. Google smart lock nedir? Sorusuna bu şekilde basit bir yanıt vermek mümkün. Dilerseniz detaylara da göz atalım ve bu sayede soru işaretlerini de ortadan kaldırmış olacağız.

Güvenilen Cihazlar: daha önce bağlanmış olduğunuz bir cihaz varsa ve bluetooth üzerinden bu cihazı güvenilir olarak işaretlediyseniz eğer smart lock sayesinde sizler de bu cihaza bağlandığınızda telefonlarınızı açık tutabiliyorsunuz. Bunu yerine getirmek için güvenilir onayı vermiş olmanız gerekiyor, aksi takdirde işlem yapma lüksüne sahip değilsiniz.

Güvenilen Yerler: Harita üzerinde işaretlediğiniz takdirde ev ya da iş yeri gibi güvenilir alanlarda telefonlarınızı açık tutabiliyorsunuz. Bu sayede erişimi çok daha hızlı ve kolay hale getirmiş olacaksınız.

Güvenilen Yüz: Cihazlarınıza daha önce güvenilir başlığı altında bir yüz kaydettiyseniz ya da tanıtıysanız eğer sizler de bu yüzler aktifleştirildiğinde telefonlarınızı açık tutabileceksiniz.

blank

Bu detayları arttırmak mümkün ve kullanıcılardan tam puan alan bir özellik olduğunu da bir kez daha hatırlatmak isteriz. Peki ama bu işlemi nasıl aktif hale getireceğiz ya da nasıl kullanacağız? Gelin hep birlikte bu soruya da yanıt verelim.

Google Smart Lock’u Nasıl Aktif Edebilirim?

  • Ayarlar-güvenlik-smart lock adımlarını hatasız bir şekilde takip edebilirsiniz. Hemen ardından menüyü aktif hale getirmek ve açmak için şifre girişi yapıyorsunuz ya da desen belirleyebilirsiniz.
  • Aktif ettikten hemen sonra güvenilir yerleri, yüzleri ya da sesleri tanımlayabilirsiniz.
  • Optimizasyon konusunda da fazlasıyla işlevsel ve sizleri yoracak bir özellik olmadığını belirtmek isteriz.

Cep telefonlarımız, gündelik hayatın büyük bir kısmında yanımızda yer alıyor ve bu cihazları daha kullanışlı ve özel hale getirmek adına Google tarafından birtakım çalışmalar yapılıyor.

Google Smart Lock da bunlardan biri ve milyonlarca insan tarafından tercih edilen bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Henüz bu deneyimi yaşamadıysanız eğer sizler de kullanımı aktif hale getirebilir ve tanımlamak adına ilk adımı atabilirsiniz. Fayda sağlayacağınızı düşünüyoruz ve bununla birlikte kullanımı da bir hayli kolay görünüyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu