Ana sayfa Android Google Play Store İndirme Bekleniyor Problemi

Google Play Store İndirme Bekleniyor Problemi [Kesin Çözüm]

16548
0

Google’ın işletim sistemi olan Android kullanan cep telefonları ve tabletlerde bazen Google market olan Play Store’da indirme sırasında bir takım sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. Bunlar arasında en çok karşımıza çıkan indirme bekleniyor problemi ile ilgili çözüm yollarını bu yazımızda anlatacağız.

Play Store’a giriş yaptıktan sonra indirmek istediğiniz uygulama menüsünde bulunan indir butonuna bastığınızda indirme bekleniyor uyarısı çıktıktan çok kısa bir süre sonra indirmenin otomatik olarak başlaması gerekir. Fakat bazı durumlarda indirme bekleniyor uyarısı çıkmasına rağmen aradan geçen dakikalar içerisinde indirme başlamaz. Bu hata genellikle yazılımsal kaynaklı olarak meydana gelmektedir. Ancak bazı durumlarda da Google Play’in sunucularında yaşanan yoğunluk dolayısıyla da bir takım sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. Eğer sorun Google Play sunucuları ile alakalı ise sadece sizi ilgilendiren bir mesele olmadığı için sorunun düzeltilmesini bekleyebilirsiniz.

 

İndirme Bekleniyor Hatası Alınca Yapılması Gerekenler

Eğer siz de bir uygulamayı indirirken indirme bekleniyor hatası alırsanız yapmanız gereken ilk şey cihazınızı yeniden başlatmaktır. Çoğu zaman ön belleğin doul olması ve başka sorunlar sebebiyle cihazın başlatılması cihazın rehberliğinde bir rahatlama meydana getireceği için sorun buradan kaynaklanıyor ise çözülecektir. Diğer yapılması gereken önemli yöntem ise mutlaka Google Play Store’daki yer alan verilerin temizlenmesidir. Özellikle telefonunu sık olarak temizlemeyen kullanıcıların Google Play Store’da yer alan önbellek kısmında veri birikmesi meydana gelebilir.

Google Play Store İndirme Bekleniyor Hatası Kesin Çözüm

Yukarıdaki yönergeleri takip etmenize rağmen hala indirme bekleniyor hatası devam ediyorsa donanımsal bir problem ile karşılaşmış olabilirsiniz. Playstore’da aldığınız indirme bekleniyor uyarısına rağmen indirmeniz başlamıyorsa ve yukarıdaki işlemlerden sonra hala sorun çözülmemiş ise mutlaka internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. Eğer wifi üstünden bağlanıyorsanız internet sağlayıcınızla irtibata geçerek sorunu dile getirebilirsiniz. Mobil internet kullananlar için de paket bitmesi durumunda meydana gelen yavaşlamalarda Play Store’dan dosya indirmek mümkün olmamaktadır. Diğer yöntem, telefonun veya tabletin tarih ve saat ayarlarını otomatik tercihinden manuel tercihine alınmasıdır. Manuel tercihine aldıktan sonra tekrar giriş yapıp otomatik tarih ve saat ayarlarına aldıktan sonra indirmeyi deneyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here