Mobil

Google Play Store Açılmıyor!

Android kullanıcılarının sıkça ziyaret ettiği Google Play Store, zaman zaman hata verebiliyor ve Google Playstore açılmıyor bildirimi ile birlikte sizler de mağazaya giriş yapamıyor, giriş yapsanız bile download işlemlerini ne yazık ki gerçekleştiremiyorsunuz. Elbette çözümü mümkün ve aslında bu yazımızda da çözüm yöntemlerine göz atacağız.

Google Play Store Açılmıyor Sorunu Çözümü

Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım ve bu süreçte neler yapabileceğinizi hep birlikte inceleyelim.

Sıfırlama İşlemi

Ayarlar-uygulamalar-google play store-verileri temizle adımlarını takip ederek sizler de sıfırlama işlemini sorunsuz ve güvenli bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Bu adımları takip ederek birçok uygulamayı sıfırlayabiliyorsunuz ve daha temiz bir çalışma alanı yaratıyorsunuz. Ön bellek ve çerezlerin temizlenmesi sonucunda muhtemelen sizler de başarılı bir sonuç elde edecek ve artık uygulamaya giriş yapabileceksiniz. Bu adımları eksiksiz takip etmenize rağmen sonuç elde edemediyseniz eğer bir diğer yönteme geçiş yapabilirsiniz.

Güncellemeleri Kontrol Edin

Her zaman için söylüyoruz, otomatik güncellemeleri aktif etmeniz sizlerin ve cihazlarınızın yararına olacaktır. Eğer güncellemeleri otomatik yapmadığınızda bazı uygulamalar geride kalabiliyor ve Google Play Store de bunlardan bir tanesidir. Durduruldu ya da çalışmıyor hatası aldığınız anlarda güncellemeleri kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz ve eğer yükleme yapmadıysanız son sürüme yükseltmeniz yeterli olacaktır. Sorunun asıl kaynağı bu olabilir ve saniyeler sürecek güncelleme işlemi neticesinde sizler de sonuç elde etmiş olacaksınız. Tüm bunları yaptım ancak yine de sonuç elde edemedim diyorsanız merak etmeyin birkaç alternatif çözüm önerimiz daha olacaktır.

blank

Güncellemeleri Kaldırın

Bir önceki başlıktan sonra bu adım garip gelebilir ancak emin olun en etkili çözüm önerilerinden bir tanesidir. Ayarlar- uygulamalar, Google play store- güncellemeleri kaldır adımlarını takip ederek sizler de uygulamayı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Devamında uygulama sizlerden yeniden güncelleme isteyebilir ve bu sayede işlemleri de otomatik olarak yapacak ve daha sağlıklı bir süreç karşınıza çıkacaktır.

Vpn’i Devre Dışı Bırakın

İnternete bağlanmak için vpn desteği alıyorsanız eğer bundan vazgeçmenizi tavsiye ediyoruz. Uygulamaların çalışmamasının en önemli nedenlerinden bir tanesi de budur. Vpn uygulamasını deaktif hale getirdikten sonra giriş yapmayı deneyin ve muhtemelen sorunun çözümlendiğini göreceksiniz ve rahatça giriş yapabileceksiniz.

Durmaya Zorla!

Ayarlar-uygulamalar-google play store-zorla durdur adımlarını takip ederek sizler de uygulamayı durdurabilir ve yeniden başlatabilirsiniz. Birçok kaynakta bu yöntemin başarılı olduğundan bahsediliyor ve yine kullanıcıların büyük bir kısmı da olumlu yorumlar yapmış görünüyor. Dilerseniz bu adımı da tercih edebilir ve uygulamadan fayda sağlayabilirsiniz. Tüm bu yöntemler işe yaramadığı takdirde son olarak cihazınızı yeniden başlatmanızı isteyeceğiz. Dilerseniz bu detaya da bir alt başlıkta yer verelim ve sizleri de bilgi sahibi yapmaya çalışalım.

Yeniden Başlatma

Yalnızca Google Play Store için değil, çalışmayan herhangi bir uygulamayı aktif ve sorunsuz bir şekilde çalışır hale getirmek istiyorsanız eğer sizler de cihazlarınızı yeniden başlatabilirsiniz. Bu bir nevi temizleme işlemi oluyor ve az önce de ifade ettiğimiz gibi birçok uygulamada işe yarıyor. Durduruldu ya da çalışmıyor hatası aldığınızda bu yönteme de başvurabilir ve en azından şansınızı deneyebilirsiniz.

Google play store açılmıyor hatası aldığınızda neler yapabileceğinizi ve hangi adımları takip edebileceğinizi sizinle de paylaşmak istedik. En azından bir seçenek işinize yarayacak ve sorunu çözmek adına fayda sağlayacaktır. Doğru uygulama ile birlikte sizler de yeniden mağazaya giriş yapabilecek ve download işlemlerinizi de yine sorunsuz bir şekilde yerine getirebileceksiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu