Blog

Google Chrome Neden Açılmıyor?

Tarayıcı dünyasının en başarılı isimlerinden bir tanesi olan Google Chrome’yi konuşacağız ve Google Chrome açılmıyor sorunu ile karşı karşıya gelen internet kullanıcılarına bilgi vermeye çalışacağız.

Hızlı olmasının yanı sıra aynı zamanda işlevsel bir yapıya da sahip olması bu tarayıcıyı sektörün lideri haline getirmiş durumda. Milyonlarca internet kullanıcısı varsayılan tarayıcı olarak Chrome’yi tercih ediyor ve yapılan araştırmalar gösteriyor ki insanlar bu tarayıcıdan fazlasıyla memnun.

Hata verdiği anlar ya da dönemler elbette olacaktır ancak endişe etmenize gerek yok çünkü her hatanın ve sorunun bir çözümü mutlaka vardır. Chrome penceresi açılmadığı takdirde ve bu konuda bir sorun yaşadığınızda sizler de az sonra bahsedeceğimiz yöntemleri kullanarak kısa süre içerisinde sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. İnternette sörf yapmak için tarayıcılarınızı açtığınızda hata alabiliyorsunuz ve bu hata internete bağlanmanızı da engelliyor. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden ilgili çözüm önerilerine alt başlıklar halinde göz atalım ve sizleri de bu konuda bilgi sahibi yapmaya çalışalım.

Google Chrome Açılmıyor Sorunu 1. Yöntem:

Çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilen öncelikli yöntemlerden bir tanesidir ve uygulanması da çok daha kolaydır. Başarı oranı da bir hayli yüksek ve muhtemelen bunu yaptığınızda sizler de sorunu ortadan kaldırmış olacaksınız. CTRL+ALT+DEL kombinasyonu sonrası görev yöneticisine ulaşacaksınız. Bu tablo üzerinden Google Chrome’yi bulun ve kapatma işlemini gerçekleştirin. Süreç tamamlandıktan sonra yeni bir pencere açabilirsiniz ve sorunun ortadan kalktığını sizler de göreceksiniz.

blank

Google Chrome zaman zaman hata verebiliyor ancak endişe edecek ya da panikleyecek bir durum söz konusu değildir. Basit yöntemler ile birlikte bu sorundan kurtulabiliyorsunuz ve sunduğumuz ilk yöntem de onlardan bir tanesidir.

Google Chrome Açılmıyor Sorunu 2. Yöntem:

Bilgisayarlarınız ve tarayıcılarınız ile ilgili birçok farklı sorunda uyguladığınız bir yöntemden bahsedeceğiz ve aslında hepinizin bildiği klasik bir yöntem ancak kesinlikle işe yarıyor. Herhangi bir donam ya da takılma sorununu da göz önünde bulundurmak gerekiyor ve eğer gerçek neden bu ise bilgisayarlarınızı ya da akıllı telefonlarınızı yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.

Yeniden başlatma işlemi sonrası Google Chrome’yi tekrar açmayı deneyin ve muhtemelen sorun çözülecektir. Devam eden bir problem varsa eğer aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Google Chrome Açılmıyor Sorunu 3. Yöntem:

Program ekle kaldır menüsünü ziyaret ettikten sonra Google Chrome’yi kaldırmanızı ve yeniden kurmanızı rica edeceğiz. Program ile ilgili bir sorun varsa eğer yeniden kurulum yaparak sizler de sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Diyelim ki bu son adım da fayda etmedi ve hali hazırda Chrome’yi açamıyorsunuz. Dilerseniz son yöntem olan güncellemeye hep birlikte göz atalım ve nasıl işlem yapabileceğinizi de incelemiş olalım.

Google Chrome Açılmıyor Sorunu 4. Yöntem:

Son sürüm kullandığınıza emin olun. Google Chrome üzerinden ayarlar bölümüne giriş yaptığınız takdirde eğer bir güncelleme durumu söz konusu ise zaten bu konuda sizlere bilgi verilecek ve güncelleme yapmanız istenecektir. Güncellemeyi hatasız bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde sorun çözülecek ve sizler de tarayıcınızı kullanmaya başlayacaksınız.

Güncelleme ile ilgili sorunlar da hata almanıza neden olabiliyor, bu yüzden otomatik güncellemeleri aktif hale getirmeniz kesinlikle sizlerin lehine olacaktır. Güncelleme sonrası sorunun devam edeceğini düşünmüyoruz ve zaten bu aşamaya gelene kadar da sorunlarınız çözülmüş olacaktır.

Bu yazımızda sizlere Google Chrome’nin açılmaması sorunu karşısında ne yapmanız gerektiğini aktardık ve bahsi geçen adımları eksiksiz bir şekilde uyguladığınız takdirde sizler de sonuç elde etmiş olacaksınız. Endişe edeceğiniz bir durum değil ve çok sayıda alternatif çözüm yöntemi mevcuttur.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu