Mobil

Google Akıllı telefonlar için mobil aramayı hızlandırdı!

 

Google’nin son zamanlar da her büyük kuruluş gibi mobil ağına karşı hassasiyet gösterdiğini biliyoruz. Özellikle Android işbirliği ile çalışan Google’nin, Android’e özel olarak geliştirdiği yeni algoritma sayesinde akıllı telefon ve tablet üzerinde yapılan aramalar çok daha hızlı bir şekilde karşınıza sunuluyor!

 

Bağlantı hızı ile de kesişerek çalışan bu uygulama, zamanla sizlerin daha da gelişmiş bir vaziyette Google’yi kullanmanızı sağlayacak! Uzun dönemdir üzerinde çalışmalar yaptığını ve bunun geliştirebilmesi adına da elinden geleni sunan Google yöneticileri, bugün itibari ile sizler için kullanıma açıldı! Arama sonuçlarında daha zengin içeriği bulunan siteler ön planda çıkacak olurken, mobil uygulaması olmayan veya daha yeni olan siteler ise arka sayfalar da yer alacak. Yani sıralama mobil de biraz daha değişecek gibi. Bu en çok Adsense’den gelir elde edenleri üzecek gibi.

 

Google Akıllı telefonlar için mobil aramayı hızlandırdı.

 

İsmail CAN

İletişim lisans bölümünden mezun olan yazar, Güncel teknoloji haberleri, bilim, oyun ve sosyal medyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu