Sosyal Medya

Gmail Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

E-posta güvenliğinizi artırmak için Gmail şifre değiştirme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Mail şifrenizin güvenliği sosyal ağ, oyun, internette birçok platforma üyelik konusunda büyük öneme sahiptir. Bu yazımızda sizlere yenilen arayüzü ile gmail şifre değiştirmenin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Ayrıca şifrelerinizi belirleme konusunda nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Gmail hesabınızın güvenliğini artırmak için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edebilirsiniz.

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir?

1.Gmail hesabınıza giriş yaparak sağ üst köşede bulunan profil resmine tıklayın ve sonra gmail şifre değiştirme işlemini yapacağımız “Hesabım” kısmına tıklıyoruz.

gmail-sifre-yenileme

2.Açtığımız “Hesap Ayarları” kısmından “Oturum Açma ve güvenlik” bölümüne gelerek Parola kısmına tıklıyoruz.

gmail-sifre-yenileme-nasil-yapilir

3.Bu kısımda bizden mevcut şifremizi istiyor. Mevcut şifremizin girişini yaptıktan sonra yeni şifremizi girip şifre değiştir butonuna tıklıyoruz ve Gmail şifre değiştime işlemini tamamlıyoruz.

gmail-sifre-sifirlama

Gmail Şifre Değiştirme İşlemi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler,

Gmail hesabınızın güvenliğini artırmak için şifrenizi, en az bir büyük küçük harf, rakam ve noktalama işareti ile zor bir kombinasyon yapmanızı öneriyoruz. Facebook, twitter, internet siteleri gibi önemli hesaplarınızın üyeliklerinde Gmail hesabınızı kullandıysanız önemli hale gelir. Gmail şifreniz ne kadar güvenli bir kez daha düşünün. Gmail şifre değiştirme konusunda yaşadığınız sorunları aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu