Blog

Gmail ileri Tarihli E-Posta Zamanlama

Gmail, güncellemelere ve yeniliklere devam ediyor… Bu yazımızda sizlere Gmail ileri tarihli e-posta zamanlama sürecinin nasıl işlediğini ve neler yapmanız gerektiğini anlatacağız…

Kısa bir süre önce bu güncellemeyi duyuran ve hızlı bir şekilde uygulamayı geçiren Gmail, yoğun iş dünyasındaki kullanıcılarına muazzam bir fırsat sunmuş durumda. Artık sizler de maillerinizi zamanlayabilecek ve kontrol etme gereği duymayacaksınız. Yoğun bir programa sahipseniz eğer buna fazlasıyla ihtiyacınız olacaktır ve belirlediğiniz zaman ve saat içerisinde mailinizin karşı tarafa ulaştığını göreceksiniz. Bildiğiniz gibi sektörün devlerinden bir tanesi ve bu işi de gerçekten profesyonel bir şekilde yerine getiriyorlar.

Mail göndermeniz gerekiyor ancak o tarihte bilgisayar başında olmayacaksınız ya da yoğun bir tempoya mı sahipsiniz? Gmail’in yeni özelliği olan zamanlamayı kullanarak sizler de ilgili tarihe bir kayıt oluşturabiliyorsunuz. Mobil cihazlar ile birlikte masaüstü sayesinde de bu işlemi sorunsuz bir şekilde yerine getirebileceksiniz. Bu haber kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıyı harekete geçirmiş durumda ve hali hazırda zamanlama özelliğini kullanan ve tercih eden sayısız insanın olduğun da belirtmek gerekiyor.

Yapmanız gereken şey çok basit ve herhangi bir aksaklı durumu da söz konusu değildir. Bunu otomatik ödeme talimatı gibi algılayabilirsiniz ve hangi tarihte mail atmak istiyorsanız talimatınızı verin ve sadece bekleyin. Şimdi dilerseniz bu adımları hep birlikte inceleyelim ve neler yapmanız gerektiğine de göz atmış olalım.

Gmail ileri Tarihli E-Posta Nasıl Gönderilir?

Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra göndermek istediğiniz mailin içeriğini belirleyin. Bunu zaten nasıl yapacağınızı artık çok iyi biliyorsunuz. Alıcı, konu ya da mesaj ile birlikte mail sürecini tamamladıktan sonra gönderim yapmıyorsunuz ve gönder butonunun hemen yanında yer alan ok işaretine tıklamanız gerekiyor.

blank

Güncelleme ile birlikte bu ok işareti sisteme dahil edildi ve zaten süreci de bu sembol üzerinden yürütmeniz gerekiyor. Size birtakım tarihler önerilecek ve dilerseniz bu zaman dilimlerini de seçebiliyorsunuz ancak ben kendim bir tarih ve saat belirlemek istiyorum diyorsanız bunun için ekstra bir adıma ihtiyacınız olacaktır. Tarih ve saati seç butonunu görüyor olmanız gerek. Bu butona tıkladığınız takdirde sizler de belirlemek istediğiniz zamanı tüm detayları ile birlikte oluşturabiliyor ve onay verebiliyorsunuz.

blank

Gönderme zamanı belirlendikten hemen sonra gönderme zamanını planla butonuna tıklamanız gerekiyor. Süreç bu kadar basit ve artık belirlediğiniz tarih ve saat içerisinde mailiniz karşı tarafa ulaşmış olacaktır.

Dilerseniz test etmek için yakın bir tarih ve saat belirleyerek sizler de bu uygulamayı yerine getirebilirsiniz. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi sistem muazzam bir şekilde çalışıyor ve herhangi bir aksama durumu da söz konusu olmayacaktır. Kullanıcılar bu gelişmeden fazlasıyla memnun ve zaten online dünyadaki yorumları da takip ederseniz bunu daha net bir şekilde göreceksiniz.

Mobil ve Masaüstü için Aynı Süreç Geçerli

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi bu işlemi hem masaüstü hem de mobil cihazlarınız aracılığı ile sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. Her iki alternatifi de kullanabilir ve bu sayede siler de maillerinizi zamanlayabilirsiniz.

Süreç gayet basit ve daha önce hiç denememiş olsanız bile Gmail üzerinden gereli yönlendirme de en iyi şekilde yapılıyor. Bu gelişmeden hemen faydalanabilir ve ücretsiz olarak hizmet alabilirsiniz. Özellikle yoğun bir tempoya sahip olanlar için Gmail ileri Tarihli E-Posta gönderme gerçekten muazzam bir fırsat olduğunu düşünüyoruz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu