AndroidMobil

Geliştirilen Android Uygulama Nasıl Google Play Üzerinden Yayınlanır?

Akıllı telefonların son dönemde ne kadar popüler olduğunu söylemeye gerek yok. Zira akıllı telefon satışlarının özellikle son birkaç yıldır diğer tüm teknoloji ürünlerinin önüne geçtiğini de biliyoruz. Tabletlerden, bilgisayarlardan bile çok daha fazla satılmaya başlanan akıllı telefonlarla beraber yeni bazı sektörlerde ortaya çıkmaya başladı Bu sektörlerden birisi de mobil uygulama sektörü.

Bilgisayarlar için geçerli olan yazılım sektöründe olduğu gibi artık mobil sektörde de uygulama geliştirme alanının epey bir büyümeye başladığını da söylemek gerekiyor. Yeni bir pazar olmasıyla karşın sürekli büyüyen bir pazar olarak dikkat çeken mobil yazılım alanında da en çok tercih edilen işletim sistemi türünün Android işletim sistemi olduğunu da söylemek gerekiyor. Birçok dev akıllı telefon markasının tercih ettiği işletim sistemi olarak bilinen mobil işletim sistemi Android, uygulama geliştirme konusunda da epey tercih ediliyor. Tabi bu durumda doğrudan işletim sisteminin bu kadar çok tercih edilmesinin de büyük bir etkisi olduğunu söylemek gerekiyor. Geliştirilen Android uygulamalar ise genelde hemen her telefon için kullanılan resmi uygulama mağazası olarak bilinen Google Play üzerinde yayınlanıyor. Tabi bunun dışında da yayınlanan uygulamalar yok değil. Fakat geliştiricilerin çoğunun da Google’ın resmi uygulama mağazasını tercih ettiğini de biliyoruz. Peki, ama geliştirilen uygulama Google Play üzerinden nasıl yayınlanır daha detaylı bakalım.

  • Google Play üzerinden uygulama yayınlamak için öncelikle Google Play geliştirici hesabına sahip olmanız gerekiyor Google Play geliştirici hesabını da almak için ilk etapta 25 dolar gibi bir fiyatla ödeme yapmanız gerektiğini de belirtelim.

android

  • İlk etapta verilen bu ücret sonrasında hesabınıza doğrudan geliştirdiğiniz uygulamayı yüklemeniz gerekiyor. Daha sonra ise Google uygulamanızı değerlendirmeye alıyor. Eğer uygulama Google denetiminden geçer not alırsa uygulamanız da yayınlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu