Android

Bilgisayarınızda Android Uygulamalarını Çalıştırın

Bilgisayarınızda Android Uygulamalarını Çalıştırın

Gün geçmiyor ki, her gün yeni bir uygulama ve yeni kolaylıklar sağlayan sistemler geliştirilmesin. Yine bu şekilde bir haber ile karşınızdayız. Bu uygulama haberiyle bilgisayarınızda Android uygulamalarını çalıştırın cümlesindeki detayları sizlere açıklayacağız.

Google Chrome ve Android işbirliği ile artık bilgisayarınızda Android uygulamalarını çalıştırabileceksiniz. Yine Google Chrome sayesinde, Mac OS X ve Linux işletim sistemini kullanan cihazlarda Android uygulamalarının çalıştırılması mümkün hale geliyor.

Android uygulamalarının daha önce, Chrome OS cihazlarda çalıştığını tanıklık etmiştik. Ama ne yazık ki Chrome OS kullanımı bizim ülkemizde mevcut olmadığı için, ülkece pek de ilgimizi çeken bir haber olarak algılamadık bunu. Ancak Chrome’ un kendi web mağazasından satışa sunduğu ve yeni tasarladığı bir emülatör sayesinde, Android uygulamalarını kişisel bilgisayarımızda ya da masa üstü bilgisayarımızda çalıştırabilmek imkanına sahip olabileceğiz. Böylece sevdiğimiz herhangi bir Android uygulamasını artık bilgisayarlarımızda çalıştırabileceğiz.

Peki, Android uygulamalarını bilgisayarlarımızda nasıl çalıştırabiliriz? Bunun için yapılacak şey Android Studio’ yu kullanmak. Tabi ki bu programı kullanabilmeniz için de Java Development Kit’ in bilgisayarınızda yüklü olması gerekiyor. Bu aşamaları uyguladığınız takdirde artık istediğiniz Android uygulamasını bilgisayarınızda kullanabileceksiniz.

Bu uygulama Mac OS  işletim sistemli cihazlarda dokunmatik ekran özelliği olmamasından ötürü, henüz dokunmatik ekran özelliği destekli bir uygulama değil. Fakat ilerleyen günler de bu sorun da ortadan kalkacaktır.

Bilgisayarda Android Uygulama Çalıştırma

ibrahim BAL

Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun, yazılım ve donanım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu