AndroidMobil

Facebook Messenger Kullanımı [Tüm Detaylarıyla]

Dünyada en çok kullanılan mesaj uygulamalarından “Facebook Messenger” Kullanımını detaylı olarak anlatacağız. Son gelen güncelleme ile Messenger’a kayıt olmak için Facebook hesabına sahip olmanız gerekmiyor. Sadece telefon numaranız ile Messenger’a kayıt olabilirsiniz. Bu yazımızda kurulum aşamasından itibaren Messenger hakkında bilmeniz gereken tüm detayları anlatacağız.

Messenger’a Kayıt olma

İlk olarak Google Play Store veya Apple Store mağazalardan uygulamayı ücretsiz olarak indiriyorsunuz.

Daha sonra uygulama simgesine tıkladığınızda karşınıza bir ekran çıkıyor ve bu ekran üzerinden Messenger’a Facebook hesabınız ile mi yoksa telefon numaranız ile mi kayıt olmak istediğiniz soruluyor. Gerekli tercihi yaptıktan sonra senkronizasyon işlemi karşınıza çıkıyor.

blank

Senkronizasyonu gerçekleştirmek zorunda değilsiniz ancak bu işlemi yaptığınız takdirde arkadaş listeniz otomatik olarak sohbet bölümüne eklenecek ve sizlere daha büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Messenger’dan Mesaj Nasıl Gönderilir?

Uygulamayı indirdikten sonra uygulama simgesi telefonlarınızın ana sayfasına dahil olacaktır. Bu simgeye tıkladıktan sonra Messenger açılıyor ve mesaj atmak istediğiniz kişilerin listesi de yani arkadaş listeniz de sizlere sunuluyor. Dilerseniz arama kısmına mesaj atmak istediğiniz arkadaşınızın adını soyadını yazarak da ona daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. İsmin üzerine tıkladığınızda sohbet penceresi de otomatik olarak açılacaktır ve dilediğiniz gibi bu pencere üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Messenger’da Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Yine uygulamaya tıkladığınızda karşınıza küçük bir kamera simgesi çıkacaktır ve bu simgeye tıklayarak sizler de taleplerinizi iletebileceğiniz listeye ulaşabilirsiniz. Yine az önceki gibi arkadaşınız bu talebi kabul ettiği takdirde görüntülü arama başlatılacaktır.

Messenger’da Sesli Arama Nasıl Yapılır?

Messenger uygulaması, birçok farklı özelliği de beraberinde getiriyor ve sesli arama da bu özelliklerden bir tanesidir. Messenger uygulamasına tıkladığınızda sohbet penceresi ile birlikte karşınıza farklı simgeler de çıkıyor ve bu simgelerden bir tanesi de sesli arama simgesidir. Bir kez tıkladığınızda arama yapacağınız kişilerin listesi de az önceki gibi karşınıza çıkıyor ve talep gönderebiliyorsunuz. Karşı taraf talebi kabul ettiği anda sizler de sesli görüşme yapabiliyorsunuz.

Yeni Dönem Messenger

Facebook’ta sohbet bölümünü kullanmak istiyorsanız eğer Messenger uygulamasını indirmek zorundasınız. Daha önceki yıllarda bu uygulama mecbur kılınmış değildi ancak daha popüler hale getirmek ve kullanımı belli oranda arttırmak adına böyle bir şey yapılmış ve şu anda herkes de bu uygulamayı zorunlu olarak kullanıyor. Gayet işlevsel bir uygulama ve kullanımı da oldukça basit üstelik ücretsiz olarak indirebiliyor ve kullanıma hazır hale getirebiliyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu