Mobil

Galaxy Note 4 Ekran Kapalı İken Not Alma Nasıl Yapılır?

Samsung’un S serisinden sonra bir diğer amiral gemisi serisi olan Note serisi için geçtiğimiz günlerde son üye Note 7 piyasaya sürülmüştü. Hem akıllı kalem olarak bilinen S-Pen kalemlerine getirdiği yeni özellikler hem de telefona getirdiği yeni özellikler büyük oranda beğeni kazanan Note 7 serisinde kullanılan birçok özellik ise Android güncellemesiyle beraber eski seri Note cihazlarına da geldi.

Bu noktada son olarak güncelleme alan ve yeni özelliklere kavuşan Note serilerinden birisi de Note 4 oldu. S-Pen’e gelen yeni güncelleme ile beraber artık Note 4 ile de ekran kapalı konumda not almanız mümkün hale getirildi. Note 4 akıllı telefonlarda kapalı ekran notu nasıl alırız? Bunun için hangi ayarları yapmamız gerek? Daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle telefonun uygulama menüsü üzerinden “ayarlar” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra ise yapmanız gereken işlem S-Pen kalem ayarlarına girmek. Akıllı kalem olarak bilinen S-Pen kalem ayarları bölümü kalemle ilgili not ve benzeri tüm ayarların yapıldığı bölüm olarak bilinmekte. Güncelleme sonrasında bu bölüme gelen yeni özellikleri kullanarak kapalı ekranda not alma özelliğini açık hala getireceğiz.

Galaxy Note 4

  • Bunun için ise ayarlar kısmında yer alan “ekran kapalı notu” ayarını açık konuma getirmeniz gerekiyor. Söz konusu ayar menüsü kapalı ise ayar çubuğunun gri şekilde bulunduğunu göreceksiniz. Özelliği açık konuma getirmek için bu çubuğu yeşil konuma getirmeniz gerekmekte. Bu işlemi yaptıktan sonra S-Pen kaleminizle ekran kapalı iken not alma özelliğini de kullanıma açmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu