MobilYazılım

Fotoğraf Birleştirme Programları

Fotoğraf çekmek ve çektiğiniz fotoğrafları birleştirerek hoş bir kolaj hazırlamak, en güzel hobilerden biri ancak bunu yerine getirmek adına profesyonel uygulamalara her daim ihtiyaç duyacaksınız. Fotoğraf birleştirme programları başlığı altında bu uygulamalara yer vermeye çalışacağız ve sizleri de bilgi sahibi yapacağız.

Programların kullanımı oldukça basit ve aralarında Türkçe dil desteği sağlayan programlar da mevcut. Birleştirme işleminin yanı sıra efekt desteği de sağlıyorlar ve işlevsel bir kullanım neticesinde sizler de çok daha etkileyici fotoğraflara sahip olabiliyorsunuz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden editörlerimizin tavsiye ettiği programlara hep birlikte göz atalım ve detayları da incelemeye çalışalım.

VSCO

Mobil fotoğrafçılık ile profesyonel olarak ilgilenenlerin en çok tercih ettiği isimlerden bir tanesi olan VSCO, kısa süre içerisinde milyonlarca indirmeye ulaşmayı başarmış durumda. Raw formatında fotoğraf çekme özelliği de sunuyor ve bunu sağlayan ender programlardan bir tanesidir.

Yıllık abonelik sistemine dahil olduğunuz takdirde çok özel filtre seçenekleri de karşınıza çıkacak ve fotoğraflarınızı süsleme şansı elde edeceksiniz. Birleştirme işlemi ile birlikte birçok farklı alternatif sunan ve işlevsel bir yapıya sahip olan bu programı sizlere de tavsiye ediyoruz.

Program içi ücretlendirme mevcut ve dilerseniz ek filtre satın alma işlemleri için de ödeme yapabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay ve online dünyada da bu program ile ilgili çok sayıda kullanım vidyosu mevcuttur.

Afterlight

75’ten fazla filtrenin yer aldığı eşsiz bir programdan bahsedeceğiz Birleştirme işleminin yanı sıra efekt konusunda da muazzam seçenekler karşınıza çıkartıyor. Birleştirme özelliğinin yanı sıra fotoğraflarınıza farklı bir doku kazandırmak için de bu programdan faydalanabilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay ve Türkçe dil desteği barındırıyor olması da en önemli avantajlardan bir tanesidir.

Program ile ilgili çok fazla kaynak var ve nasıl kullanabileceğiniz konusunda yardımcı vidyolara da başvurabilirsiniz. En az Vsco kadar kullanışlı ve popüler bir uygulama olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Alternatif olarak listelerinize dahil edebilir ve dilerseniz cihazlarınıza indirebilirsiniz.

blank

Light X

Fotoğraf birleştirmek ve kolajları daha profesyonel hale getirmek adına tercih edebileceğiniz programlardan bir tanesi de Light X olarak karşımıza çıkıyor. Bu uygulama ile birlikte aynı zamanda arka plan çalışmalarını da daha profesyonel bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Rahatsız edici arka planları kaldırmak ve daha estetik bir görüntü yaratmak adına fayda sağlayabileceğinizi düşünüyoruz.

Fotoğrafların arka planlarını silmek çoğu zaman zordur ve birçok program bu konuda kullanıcılara yardımcı olmuyor ancak Light X ile birlikte arka planı silmek mümkün ve bunun için çok fazla zaman harcamanıza da gerek kalmıyor.

Photosuite

Katmanlar ile çalışmayı tercih eden fotoğrafçıların en çok kullandığı uygulamalardan bir tanesidir. Photoshop’a en yakın uygulamalardan biri ve kullanım konusunda da sıkıntı yaşamayacaksınız. Katmanlar ile çalışmak her zaman için daha avantajlı ve bu sayede fotoğraflarınızı en ince ayrıntısına kadar işleyebiliyor ve gerekli düzenlemeyi de daha kolay ve daha sağlıklı bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Android kullanıcıları için olduğu gibi ios kullanıcıları için de hizmet veren bir program ve sizler de dilediğiniz zaman indirme işlemini mağaza üzerinden yapabiliyorsunuz. Programın kullanımı ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşadığınız takdirde online dünyada yer alan tanıtım ve kullanım vidyolarına göz atabilirsiniz. Tüm detaylar bu içeriklerde karşınıza çıkıyor ve zaten bir süre sonra sizler de profesyonel bir kullanıcı haline geleceksiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu