Oyun

Tavsiye Edilen Fortnite Sistem Gereksinimleri

Fortnite sistem gereksinimleri nelerdir? Dünyayı kasıp kavuran oyunlardan biri olan Fortnite, yeni dönemde daha fazla oyun severe ulaşmış durumda ve her geçen gün daha geniş kitlelere hitap ediyor. Henüz bu oyun ile tanışmamış olabilirsiniz ve ilk adımı atmak için harekete geçmeden önce sistem gereksinimlerine de göz atmanız gerekiyor.

Bildiğiniz gibi yeni dönem oyunları grafik ve ekran kartı açısından üst düzey donanıma ihtiyaç duyabiliyor. Minimum sistem gereksinimleri ile başlayacağız ve sizler de bu gereksinimlerden yola çıkarak bilgisayarınızın bu oyunu kaldırıp kaldırmayacağını tespit edebileceksiniz. Fortnite sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir:

Fortnite Sistem Minimum Gereksinimleri:

  • İşletim sistemi seçimlerinizin Windows 7 ya da 8 olması gerekiyor ve tabi 10’a da kimse hayır demeyecektir. Mac kullanıcıları için ise OSX Sierra detayı karşımıza çıkıyor.
  • İ3 işlemci ihtiyacınızı görecektir diye düşünüyoruz.
  • 4Gb Ram yeterlidir.
  • Intel HD4000 ekran kartı

Yukarıda bahis geçen detayların minimum sistem gereksinimleri olduğunu unutmamanız gerekiyor. Oyunu harika grafikler ile oynayabileceğinizi zannetmiyoruz ancak en azından kasma ya da donma gibi can sıkıcı sorunlar ile baş etmek durumunda kalmazsınız ve bu da başlangıç adına yeterli olacaktır.

fortnite-sistem-gereksinimleri

Tavsiye Edilen Fortnite Sistem Gereksinimleri:

  • Windows 7-8-10 64 bit
  • İ5 işlemci 2.8 Ghz
  • En az 8 GB Ram
  • Nvidia GTC 660 işinizi fazlasıyla görecektir.
  • 2b vram vidyo bellek

Minimum ve tavsiye edilen başlığı altında iki farklı liste sunduk. Az önce de bahsettik ancak bir kez daha değinmek istiyoruz. Bu gereksinimlere sahip olduğunuz halde oyun oynarken birtakım sorunlar yaşayabilirsiniz. Ne yazık ki oyun dünyası kendini aşmış durumda ve artık yüksek grafik ve çözünürlük nedeniyle sıkıntı yaşayabiliyoruz. Tavsiye edilen gereksinimlerde bile sorun yaşayanlar var ancak oyun içerisindeki hareketliliği engelleyecek ya da göz zevkinizi bozacak bir sorun ile karşı karşıya gelmeyeceğinizin garantisini veriyoruz. Bu gereksinimlerin yanı sıra yapabileceğiniz farklı şeyler de var ve dilerseniz bu hamlelere de hep birlikte göz atalım.

Fortnite Düşük Grafik Seçeneği

Tam ekran ya da en yüksek grafik seçeneklerinde oynamak elbette daha keyifli olacaktır ancak sistem buna izin vermediği takdirde ne yazık ki yapacağınız pek de bir şey kalmıyor. Oyun zevkini arttıracak ve heyecanı baltalamayacak olan bir süreç elde etmek istiyorsanız eğer sizler de grafik ayarlarını en düşüğe getirebilirsiniz. Tabi bu tür durumlarda çözünürlük biraz daha zayıflıyor ancak en azından daha hızlı hareket ediyorsunuz ve donma gibi sorunlar ile de kesinlikle karşı karşıya gelmiyorsunuz.

Masa üstü cihaz kullanıyorsanız eğer zaten bu konuda sorun yaşamayacağınızı belirtmek isteriz ancak laptop kullanıcıları için önemli bir detay olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Laptop vs Masaüstü

Gereksinimleri tam olarak karşılıyorum ve hatta çok daha fazlası mevcut ancak yine de donma sorunu yaşıyorum… Laptoplar, ne yazık ki bilgisayar oyunları için çok da uygun cihazlar değil. Masaüstü bilgisayar tercih etmek şu dönemde sizlere de garip gelebilir ancak oyun oynamaya başladığınızda aradaki farkı sizler de daha net bir şekilde göreceksiniz.

Eğer gerçek bir oyun canavarı iseniz önceliğinizi masa üstü cihazlardan yana yapmalısınız. Şu an ben de bu oyunu oynuyorum ve benzer özellikler taşıyan masa üstü cihaz ile karşılaştırma yaptığımda masa üstünün bir tık daha önde olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim. Bu detayı da es geçmemek ve not etmek gerek diye düşünüyorum.

 

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu