Blog

Firefox Tarayıcı Sıfırlama

Google’ın hemen arkasından gelen tarayıcılardan birisi Firefox tarayıcı olarak biliniyor. Son dönemde aldığı güncellemeler ile beraber Google tarayıcıları bile geride bırakmaya başlayan tarayıcı sürekli olarak yeni güncellemeler ile beraber yeni bazı özelliklerde almaya başladı. Bu noktada tarayıcının son olarak yeni sıfırlama özelliği de aldığını belirtelim. Daha önce kullanılan sıfırlama sistemine göre çok daha başarılı olan yeni sıfırlama sisteminin kullanımı da bir hayli kolay. Üstelik artık söz konusu sıfırlama işlemi ile beraber tarayıcı güncellemelerine zarar gelmeden doğrudan tarayıcıyı sıfırlama işleminin de yapılabildiğini belirtelim. Tarayıcının çok daha hızlı çalışması ve tarayıcı sorunlarının çözülmesi için kullanılan sıfırlama işlemi Firefox tarayıcılarda nasıl yapılır? İnceleyelim.

  • Şimdi ilk olarak tarayıcının sıfırlama işlemini yapmak için öncelikle Firefox tarayıcıya giriş yapmanız gerekiyor. Firefox tarayıcıya giriş yaptıktan sonra ise doğrudan tarayıcı ayarlarına girerek destek bölümünden sıfırlama işlemi yapabileceğiniz gibi bu işlem için kolay bazı yöntemlerde kullanmanız da mümkün. Bunun için yapmanız gereken ise tarayıcıya doğrudan sıfırlama adresini girmek.

Firefox-Reset

  • Bunun için tarayıcının adres satırına “about : support” yazmanız gerekecek. Tarayıcıya adresini girip onaylama işlemini de yaptıktan sonra ise artık tarayıcınızın sıfırlama sayfasına da yönlendirilmiş olacaksınız. Şimdi ise sağ kısımda yer alan tarayıcı sıfırlama bölümüne gelip buradan tarayıcıyı sıfırla butonuna basmanız gerekiyor. Ardından kısa süre içerisinde sıfırlama işlemi tamamlanacaktır.

NOT: Sıfırlama işlemi sonrasında tüm tarayıcı verilerinizin silineceğini de belirtelim. Tarayıcı verilerinizin yanında kayıtlı adres ve şifreler gibi önemli verilerinde tamamen silineceğini de belirtelim. Söz konusu sıfırlama işlemi öncesinde tüm bu nedenlerden dolayı yedekleme yapmanız oldukça yararlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu