Blog

En Hızlı Kredi Kartı Limitini Yükseltmenin Yolları

03Bankalara kredi kartı başvurusu yaptığınız zaman, aylık gelir durumunuz ve kredi siciliniz dikkate alınarak bir kart limiti belirlenir. Ancak söz konusu kart limitlerini daha sonradan çeşitli şartları yerine getirerek yükseltebilirsiniz. Bu noktada kredi kartı limiti yükseltmenin yolları hakkında kart kullanıcılarına tavsiye edilen bazı noktalar vardır.

Kredi Kartı Limitini Yükseltmede “Gelir Düzeyi” Önemi

Kredi kartı limitlerini belirleyen en temel nokta, aylık olarak elde ettiğiniz gelirdir. Kart başvurularını yaptığınız dönem içerisindeki maaşınız daha sonradan yükselirse, bankaya bu durumu bildirerek kart limitini yükseltebilirsiniz. Aylık gelir durumunuz yeterli seviyede olduğu sürece bankalar talep ettiğiniz kart limitlerini kabul edecektir. Söz konusu kart limitleri her zaman için aylık gelirle doğru orantılı olacaktır. Örneğin; aylık 2.000 TL geliri olan bir kişinin, kredi kartı limitinin 10-15 bin TL seviyesinde olması biraz zor. Gelirinizin elverdiği oranda kart limitlerini yükseltebilirsiniz. Kredi kart limiti, çalıştığınız bankayla olan geçminiz de etkili faktördür.

blank

Kredi Kartı Limitini Yükseltmede “Kredi Notu” Önemi

Kredi notu, kişilerin bankalarla olan ilişkisini ortaya koyan temel noktadır. Kredi notunuz iyi olduğu sürece kart limitini yükseltme talepleriniz banka tarafından olumlu karşılanır. Zira kredi notu yüksek olan bir kişi, aylık kart borçlarını düzenli olarak ödüyor demektir. Bankalar ödemelerini düzenli olarak yapan kişilere karşı her zaman kredi kartı ve kredi gibi ürünleri rahatlıkla kullandırır. Bu bakımdan kredi kartı limitlerini yükseltmek için aylık borçları düzenli olarak ödeyebilir ve böylece kredi notunu iyi duruma getirebilirsiniz. Özelikle kredi notunuz ‘çok iyi’ olarak adlandırılan 1700 ile 1900 puan grubunda ise, kart limitini daha rahat yükseltebilirsiniz.

Kredi Kartı Limitini Yükseltmede “Düzenli Borç Ödeme” Önemi

Kredi kartı limit yükseltme taleplerinde önemli olan noktalardan birisi de, borçların ne şekilde ödendiğidir. Her kredi kartının aylık hesap kesim tarihi vardır. Bu tarihleri hiçbir şekilde aksatmayarak borçları düzenli olarak ödemeniz gerekir. Böylece kredi notunuz da artar ve bankaların gözünde iyi bir yere gelirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta ise, asgari tutarları ödemenin kişileri geriye götüreceğidir. Aylık olarak sadece asgari tutarları değil, borcun tamamını ödemeniz gerekir. Zira asgari tutarı ödediğiniz zaman, kalan ana para yine gecikme faizine binecektir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu