Blog

Chrome Bildirim Kapatma Nasıl Yapılır?

En çok tercih edilen tarayıcılardan biri olan Google Chrome hakkında konuşacağız. Chrome bildirim kapatma sürecine geçmeden öne dilerseniz tarayıcıyı daha yakından tanıyalım. Şu an için pazarın büyük bir kısmına sahip durumdalar ve her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Kullanıcılara daha kusursuz bir deneyim sunarken hız konusunda da muazzam bir seviyeye ulaştığını özellikle belirtmek gerekiyor.

Her geçen gün daha fazla internet kullanıcısı tarafından tercih edilen bu tarayıcı ile birlikte sizler de sörf yapma deneyimini bir tık daha ileriye taşıma şansı elde ediyorsunuz. Dilerseniz asıl konumuza dönelim ve Chrome bildirimleri nasıl kapatabileceğinize de hep birlikte göz atalım.

Chrome Bildirim Kapatma Nasıl Yapılır?

  • Boş bir Chrome sayfası açarak sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklamanızı rica ediyoruz. Bu bölümden diğer tüm ayarlara da ulaşabiliyor ve hatta tarayıcınızı dilediğiniz an kişiselleştirebiliyorsunuz.
  • Hemen ardından ayarlar butonuna tıklamanız gerekiyor.
  • En alt kısımda gelişmiş seçeneğini göreceksiniz ve lütfen buraya tıklayınız.
  • Sonrasında gizlilik ve güvenlik üzerinden site ayarları bölümüne geçiş yapalım.
  • Bildirimler menüsünü görüyor olmalısınız…
  • Deaktif hale getirdiğiniz takdirde artık herhangi bir şekilde bildirim almayacaksınız.

Google Chrome, şu an için en gelişmiş tarayıcı türlerinden biri ve zaten yapılan araştırmalar da en fazla kullanıcıya sahip olan tarayıcının Chrome olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

chrome-bildirim-kapatma

Chrome’dan Neden Bildirim Alıyorum?

Bu bildirimler, kullanıcıyı güncellemelerden haberdar etmek ve bilgi vermek adına aktif ediliyor ve aslında aktif olmasının size yarar sağlayacağını da belirtmek isteriz. Yenilikler ve güncellemelerden haberdar olmanız adına bu tür bir detay söz konusu ancak az önce de ifade ettiğimiz gibi dilediğiniz an kapatabiliyorsunuz ve bu aşamada kontrol tamamen sizlerin elinde olacaktır.

Google Chrome, sürekli olarak kendini yenileyen ve kullanıcılarına daha özel bir kullanıcı deneyimi sunabilmek adına çaba harcayan isimlerden biri. Bu alanda fazlasıyla başarılı olduğunu düşünüyoruz ve bildirimler ile birlikte bu yeniliklerden ve gelişmelerden sizleri de haberdar etmek istiyorlar.

Chrome Dışı Bildirimler Alıyorum!

Aldığınız bildirimlerin Google Chrome ile alakalı olmadığını düşünüyorsanız eğer bir virüs tehdidinden bahsetmek mümkün olacaktır. Bu durumda yapmanız gereken tek şey anti virüs programı kurmak ve bilgisayarlarınızı taratmak olabilir. Bunun yanı sıra format atmak da doğru bir tercih olacaktır.

Giriş yaptığınız internet sitelerinden virüs yemiş olabilirsiniz ve bu tür durumlarda size sormadan ya da sizlerden izin almadan sık sık bildirim gönderiyor ve hatta farklı sayfalara da yönlendirme yapıyorlar. Az önce de ifade ettiğimiz gibi format ya da anti virüs programı ile birlikte bu sorunu kısa süre içerisinde çözümlemek kesinlikle mümkün olacaktır.

Chrome dışı bildirimler cihazlarınıza zarar verebilir ve hatta kişisel bilgilerinizi ele geçirecek kadar güçlü virüsler de var. Hafife alacağınız bir durum kesinlikle değildir ve bir an önce önlem almanızı tavsiye ediyoruz. Kötü niyetli yazılımlar ile birlikte bu virüslerin cihazlarınıza bulaşma ihtimali emin olun daha yüksek.

Yalnızca internet üzerinde ziyaret ettiğiniz adresleri değil, aynı zamanda cihazlarınıza indirdiğiniz uygulama ve hatta oyunları da özellikle kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet ile birlikte sizler de cihazlarınızı koruma altına alacak ve saçma sapan bildirimlerden uzak kalmış olacaksınız. Google Chrome bildirimleri ile ilgili yapabilecekleriniz ise yazımızın başında mevcut ve bu konuda herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu