Bilim

Fare’nin beynini değiştirmek istediler ve farenin cinsiyeti artık değişti!

Fare’nin beynini değiştirmek istediler ve farenin cinsiyeti artık değişti!

 

Son haberlere göre bilim adamları yapmış oldukları çalışmalar neticesinde çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek değişik bir duruma daha imza atmış oldular. Maryland Üniversitesinde yer alan bilim adamları çalışmayı şekillendirmek adına baş kobaylardan oluşan fareleri kullanarak çeşitli deneyler yapmaktaydılar. İlk aşama olarak beyni değiştirmek isteyen bilim adamları son buldukları yöntemleriyle farenin cinsiyetini değiştirmeyi başardılar. Maryland Üniversitesindeki bu çalışmanın ise bilim dünyasında yep yeni bir çığır açtığı ortaya çıktı ve şaşkınlık verici bir durum olarak belirtildi. Maryland Üniversitesindeki çalışmalarla çok değişik bir duruma imza atılmış oldu. Yapılan bu çalışma tam olarak bilim dünyasında tam olarak neleri değiştirdi birlikte inceleyelim.

Çoğu konuda farklı buluşlara imza atmış olan bilim adamları, bu sefer ortaya atılmış olan bir tezi çürütmeyi de başarmış durumdadırlar. Doğum sonrası cinsiyete etki etmenin mümkün olmayacağını belirten tezi, yaptıkları buluşlar da sonlandırmış oldular. Ortaya atılmış bu tez üzerine de kobay olarak kullanılmakta olan farenin beyni üzerinden cinsiyeti de değiştirilmiş oldu.

Süleyman KAAN

Bilişim Teknolojileri lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Sosyal Medya ve Mobil Uygulamalar uzmanı olup, güncel gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu