Bilim

Bilim ile açıklanan günün en güzel saatleri!

Bilim adamları, günün en huzurlu ve mutlu hissedilen saatlerini açıkladı! Ortalama 5500 kişinin ankete katılması ve yapılan araştırmalar ile beraber, en çok akşamüstü saatleri olarak görülen 19.00 da insanların mutlu olduğu gözlemlendi. Romantik dakikaların bu saatler de başladığı, iş stresinin sona erdiği, rasyonel düşüncelerin daha aktif olduğu, sosyalleşme fırsatlarının doğduğu saat aralığı olarak görülen 19.00, kişilerin kendilerini mutlu ettiği saat olarak algılandı!

 

Bu araştırma için 20 ülkeden pek çok kişi ankete katıldı. Amerika da bir katılımcı 19.00 da şarap keyfi yaptığını söylerken, İtalya’dan bu ankete katılan bir diğer kişi de bu saatler de pizza yediğini söyledi. Japonya ve Singapur gibi ülkelerde de 19.00 aileler ile huzurlu ve mutlu zaman geçirme saati! Günümüzde ki pek çok kişi de bu saatler de daha aktif bir düşünceye sahip olurken, zihnini de dinlendirmek için pek çok aktiviteye katılabiliyor!

 

Bilim ile açıklanan günün en güzel saatleri!

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu