Sosyal Medya

Facebook ve Google, Twitter için Savaşıyor!

Facebook ve Google, Twitter’in %100 hissesinin satışa çıkarılmasının ardından aralarında büyük bir rekabet oluşturdu ve Twitter’i satın alabilmek adına da büyük bir çaba sarf ediyor!

Bilindiği gibi Facebook, sosyal medya ağlarının tümünü kendi himayesi altına alarak İnternet patronu olma yolunda bazı girişimler yapıyor. Bunun yanı sıra da Google, sosyal medya da daha aktif olup, pazarını genişletebilmek için bu hususta hazır bir sistem alabilmek için kesenin ağzını açtı. 2015 yılının ilk çeyreği ve dün ki görüşmelerin ardından Twitter hisseleri %50’lik bir artışa gitti ve 39 milyar dolara kadar çıkartıldı. Facebook 50 milyar doları gözden çıkarırken, Google ise var olan 60 milyar dolarlık yatırımının tamamını Twitter’e ayırmaya hazır gibi görünüyor. Google de bu yönde Youtube ve Vimeo’yu satın alarak video portalı girişimlerine hız kazandırmıştı.

Bakalım yeni süreçte Twitter’in yeni sahibi kim olacak?

Facebook ve Google, Twitter için Savaşıyor!

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu