Sosyal Medya

Facebook Onay Kodu Gelmiyor!

Facebook kullanıcılarının dile getirdiği sorunlardan birine detaylı olarak değinmeye çalışacağız. Facebook onay kodu gelmiyor sorununu nasıl çözebileceğinizi merak ediyorsanız eğer sizler de alternatif çözüm önerilerimizi inceleyebilirsiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım.

Facebook Giriş Sorunu bildirme Formu

https://www.facebook.com/help/contact/357439354283890 bağlantısını kullanarak ilgili şikayet formuna ulaşabilirsiniz. Giriş esnasında sizlerde bir onay kodu talep ediliyor ve bu kod da yine Facebook tarafından gönderilecektir. Kodu alamadığınız zamanlarda ne yazık ki hesaplarınıza herhangi bir şekilde giriş yapamıyorsunuz. İşte bu tür durumlarda yukarıdaki linki kullanabilir ve formu doldurup gönderebilirsiniz.

Burada sizlerden talep edilen mail adresinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girmek zorundasınız. Bunun yanı sıra ad soyad bilgisi ve son olarak da yaşadığınız sorunun ne olduğunu dile getiren bir metin hazırlamanız gerekiyor. Detaylı anlatım sonrası formu gönderebilirsiniz ancak tek başına bu form yeterli olmuyor ve dilerseniz devamında ne yapmanız ve nasıl hareket etmeniz gerektiğini de inceleyelim.

Facebook Hesap Doğrulaması

Yukarıda bahis geçen formu doldurduktan hemen sonra hesap doğrulama formunu da yine eksiksiz bir şekilde doldurup göndermek zorundasınız. https://www.facebook.com/help/contact/283958118330524 bağlantısını kullanarak ilgili forma ulaşabilir ve işlem yapabilirsiniz.

facebook-onay-kodu-gelmiyor

Cep telefonu bilgisi, operatör bilgisi ve son olarak yaşadığınız soruna dair detaylı bir anlatım metni ile birlikte formu doldurmanız gerekiyor. Onay kodu alamadığınızı ya da alıyorsanız bile bu kodun geç geldiğini ve yaşadığınız tüm sorunları aktarmak durumundasınız. Eksik bilgi verdiğiniz takdirde ne yazık ki işlem yapılmayacaktır ve bu yüzden bilgilerinizi mutlaka kontrol etmeniz gerekiyor.

Facebook Mobil Kısa Mesaj Sorunu

Son olarak bu formu da doldurmak durumundasınız. https://www.facebook.com/help/contact/352512044767949 bağlantısını kullanarak ilgili forma ulaşabilirsiniz. Yine cep telefonu bilgisini ve yaşadığınız sorunu detaylı bir şekilde aktarmanız gerekiyor.

Bu form neden önemli? Kısa mesaj ile bilgilendiriliyorsunuz ve onay kodu da cep telefonlarınıza gönderiliyor. Eğer operatör ile ilgili bir sorun varsa Facebook yönetimi bu sorun üzerine yoğunlaşacak ve çözüm üretmek için harekete geçecektir. En sık yaşanan sorunlardan biri olduğu için operatör denetimi de yapılmalıdır.

Facebook Onay Kodu Gelmezse Ne Olur?

Facebook girişlerinde onay koduna birçok zaman ihtiyacınız oluyor. Bunun nedeni ise güvenlik unsurudur ve aslında hem sizlerin hem de Facebook uygulamasının lehine olan bir önlemden bahsediyoruz. Bu sayede hesaplarınıza giriş yapmak isteyen art niyetli kullanıcıları da engellemiş oluyorlar.

Peki ama onay kodu gelmezse ne olacak? Maalesef bu tür durumlarda hesaplarınıza giriş yapamıyorsunuz. Yani onay kodu olmadan herhangi bir işlem yapmak mümkün değil ve yukarıda bahsettiğimiz çözüm yöntemlerini eksiksiz uygulamak ve takip etmek durumundasınız. Kızabilir, sinirlenebilirsiniz ancak az önce de söylediğimiz gibi bu kod ile birlikte hesaplarınızın ve kişisel bilgilerinizin güvenliği daha gerçekçi bir şekilde sağlanıyor ve lehinize bir durum olduğunu da özellikle hatırlatmak isteriz.

Onay kodu gelmediği durumlarda operatörünüz ile de görüşme sağlayabilirsiniz. Cihaz ayarları ve operatör denetlemesi ile birlikte sms engelinin kaldırılması mümkündür. Zaman zaman bu sorunu bankalar ile de yaşıyor olabilirsiniz. Aslında kurumlar mesaj atıyor ancak operatörler engellediği için sms size ulaşmıyor. Bu engelin kaldırılması ile birlikte onay kodu sorununu da yine en kısa süre içerisinde çözümlemiş olacaksınız.

Facebook bu konuda sizlere yardımcı olacak ve 3 adet form doldurup gönderdiğiniz takdirde herhangi bir problem yaşamayacaksınız. Nasıl ilerlemeniz gerektiğini de yine detaylı bir şekilde aktarmaya çalıştık.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu