Mobil

Facebook Messenger’da Kişi Engelleme [Kesin Çözüm]

Facebook Messenger uygulamasında birini engellemek, sizi rahatsız eden gelen mesajları engellemek şimdi daha kolay. Bu sayede sizi istemediğiniz kişiler rahatsız edemeyecek. Messenger’da engelleme yaptığınız kişi artık size mesaj atamaz ve arama isteği gönderemez.

Messenger üzerinden sizleri rahatsız eden çok fazla insan olabilir ya da listenize bir şekilde dahil olmayı başarmış kimselerin sizleri rahatsız etmesi de çok kolay! Sosyal mecralar sayesinde ne yazık ki insanların iletişim kurması çok daha basit hale geldi ve bu da rahatsız edilmeleri daha legal hale getiriyor. Sizler de mesaj almak istemediğiniz kişileri bu adımları izleyerek engelleyebilir ve hesaplarınızı da koruma altına alabilirsiniz.

Aşağıda Messenger’da kişi engelleme nasıl yapılır detaylı olarak anlatacağız.

1.Uygulamaya ait simge telefonlarınızın ekranında yer alıyor olacaktır ve bu simgeye tıklayarak sizler de aktif hale getirin.

2.Engelleyeceğiniz kişiyi seçin.

3.Bir sohbet penceresi açılacaktır ve bu pencerenin sağ üst köşesinde yer alan ‘’i’’ simgesine tıklayın.

4.Sayfanın hemen altında yer alan engelle seçeneği karşınıza çıkacaktır ve bu seçeneği aktif hale getirin.

5.Yeni açılan sayfa üzerinden tüm mesajları engelle butonuna basın.

blank

Bu adımları aynı şekilde uyguladığınız takdirde sizler de o kişiden gelen mesajları engelleyebiliyorsunuz. Artık size herhangi bir şekilde ulaşamıyor ve rahatsızlık veremiyor. Engellediğiniz kişileri gizlilik kısmından görebilir ve dilediğiniz zaman da engelliler listesinden kaldırabilirsiniz. Kişi, sohbet penceresinde görünecek ancak gri renk yüz ifadesi olarak karşınıza çıkacaktır. Üzerine tıkladığınızda boş bir pencere açılacak ve aynı şekilde siz de ona mesaj gönderemeyeceksiniz.

Sitemizde bu engeli nasıl kaldırabileceğiniz ile ilgili bir yazı da yer alıyor ve dilerseniz engeli kaldırmak için o makaleye de göz atabilirsiniz. Messenger ile ilgili daha birçok farklı bilginin yer aldığı içeriklere de yine site aracılığı ile ulaşabilir ve bu uygulamayı daha profesyonel bir şekilde kullanabilirsiniz. Emin olun henüz bilmediğiniz çok fazla detay var ve bu detaylar zaman zaman işinize yarayabiliyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu