Mobil

Telefonda Silinen Numaraları Geri Yükleme

Akıllı telefon kullanıcıları için hayat kurtaracak bir detaydan bahsetmek istiyoruz. Telefonda silinen numaraları geri yükleme işlemi tahmin ettiğinizden çok daha basit.

Yanlışlıkla silinen numaralar ya da yeni bir cihazın satın alınması durumunda ne yazık ki veri kaybı yaşıyoruz. Bu durum yalnızca rehberimizde değil, farklı dosyalarda da söz konusu hale geliyor. Rehberimizi geri getirmek mümkün üstelik dakikalar içerisinde sizler de sonuç elde edebiliyorsunuz.

Bunun için birçok alternatif var ve bu yazımızda da alternatiflere yer veremeye çalışacağız. Android kullanıcısı iseniz bu konuda fazlasıyla şanslısınız ve rehberdeki kişilerinizin Google hesabınız ile senkronize edilmiş olması hayat kurtaracaktır. Google hesabınızdan faydalanarak sizler de rehberinizi saniyeler içerisinde geri yükleyebilirsiniz. Silinme durumunda olduğu gibi yeni bir cihaz satın aldığınızda da bu işlemi sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.

Rehber, en büyük ihtiyaçlarımızdan biri ve iletişim kurmak istediğimizde de soluğu bu kategoride alıyoruz. Numaraların silindiğini düşünmek bile canımızı yakıyor ancak merak etmeyin rehberinizi geri getirmenin birçok farklı yolu var ve dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu işlemi nasıl tamamlayabileceğinize de hep birlikte göz atalım.

Telefonda Silinen Numaraları Geri Yükleme

Google hesabınıza bilgileriniz doğrultusunda giriş yaparak sonrasında kişiler sayfasına geçiş yapın. Profilinizin yer aldığı bir panel göreceksiniz ve bu panel üzerinden Daha fazla-kişileri geri yükle adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Burada bir seçim daha yapmanız gerekiyor ve geri yüklemek istediğiniz zamanı da belirlemek durumundasınız. Son 1 aylık süreci kurtarabileceğinizi de hatırlatmak isteriz ve bu da güncellik konusunda fazlasıyla işinize yarayacaktır diye düşünüyoruz.

blank

Geri yükle butonuna tıkladıktan kısa bir süre sonra işlem süreci başlatılıyor ve rehberiniz yavaş yavaş yükleniyor. Rehberinizdeki kişilerinizi Google hesaplarınıza yönlendirdiğinizden emin olun yani senkronize edilmiş olması gerekiyor, aksi takdirde bu işlemden herhangi bir şekilde sonuç elde edemeyeceksiniz.

Bu seçeneği iphone kullanıcısı iseniz de tercih edebiliyorsunuz ve Google üzerinden rehberinizi geri getirebiliyorsunuz. En çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi olduğunu belirtmek gerekiyor ancak bir kez daha hatırlatmakta fayda var: Google senkronizasyon işlemini mutlaka yapın, aksi takdirde Google aracılığı ile rehberi geri getirme eylemi ne yazık ki başarısız olacaktır.

Yedekleme ve Geri Getirme

Manuel olarak yapılan yedekleme işlemleri neticesinde de rehberinizi geri getirebiliyorsunuz. Yukarıda bahsi geçen adımlardan fayda sağlayamadıysanız eğer bu adım emin olun işinize yarayacaktır.

VCF formatında yapılan dışa aktarma durumunda şanslı olduğunuzu da belirtmek istiyoruz, çünkü bu sayede saniyeler içerisinde sizler de rehberinizi geri getirebileceksiniz. Akıllı telefonlarınızı usb aracılığı ile bir bilgisayara bağlayın ve dosyaların açıldığından emin olun. Buraya kadar her şey yolunda gittiği takdirde Disk Digger programı ile birlikte devam etmeniz gerekecektir.

Bu programı kullanarak .vcf uzantılı dosyaları taratmalısınız. Program tarafından bulunan tüm .vcf dosyalarını telefonunuzun içine aktarmanız yeterli olacaktır. Bu adımları takip ettiğiniz takdirde silinen ya da kaybolan rehberinizi de saniyeler içerisinde geri getirebiliyorsunuz.

Yukarıda bahsi geçen her iki uygulama da işinize yarayacak ve fayda sağlayacaktır ancak birtakım detayları da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Google senkronizasyonu ile birlikte manuel yedekleme de bu detaylardan bazılarıdır.

Rehberinizi geri getirecek uygulamalar da mevcut ve play store ile birlikte ios mağazaları da bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Güvenilir ve profesyonel uygulamalar ile birlikte rehberinize ulaşmanız mümkün ve birçok cihaz kullanıcısı da uygulama desteği almayı tercih ediyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu