Sosyal Medya

Facebook Messenger Okundu Bilgisi Kapatma

Bilindiği üzere ülkemizde en çok kullanılan ve tercih edilen sosyal medya platformu Facebook, geliştirdiği Messenger uygulaması sayesinde kullanıcılar arasında kısa mesaj hizmeti de sunmaktadır. Dünyada da milyonlarca kişi tarafından tercih edilen bu uygulamanın birçok özelliği de bulunuyor. Şimdi sizlere Facebook Messenger Okundu Bilgisi Kapatma konusunda detaylı bilgiler sunacak ve bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinizi aktaracağız.

Öncelikle okundu bilgisinin ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. Facebook Messenger kullanırken, karşı tarafın size ilettiği mesajların, tarafınızdan okunması sonucunda okundu bilgisinin bilinmesine Messenger okundu bilgisi adı verilir. Bazı durumlarda, tarafımıza gönderilen mesajların okunduğunun bilinmemesini isteyebilir ya da talep edebiliriz. Tam da bu noktada Facebook Messenger Okundu Bilgisi Kapatma bilgilerine ihtiyacınız olacaktır.

Facebook Messenger Okundu Bilgisi Kapatma yapmak için ek bir yazılıma ihtiyaç vardır. Ghost for Chat adı verilen bir eklenti sayesinde Facebook Messenger okundu bilgisini rahatlıkla kapatabilir ve karşı tarafın ileti bilgisine erişmesini engelleyebilirsiniz. Anlık mesajlaşma sırasında karşı tarafa gönderilen mesajların Messenger tarafından okunmadı olarak işaretlenmesi imkânsız olduğu için bu eklentinin kullanılması gerekiyor.

Ghost for Chat eklentisinin kullanımı da oldukça kolaydır. Sadece Messenger okundu bilgisini değil, kullanıcıları çevrim dışı göstermeye de yarayan bu uygulama, Chrome tarayıcısına uyumludur. Kullanmak için ise Chrome mağazasından eklentiyi indirebilir ve ödeyeceğiniz aylık 1,99 dolar karşılığında kurabilirsiniz.

Messenger kullanım son zamanlarda artış gösterdiği için okundu bilgisi konusunda da kullanıcıların bu gibi uygulamalara ihtiyacı olmuştur. Çevrimiçi durumu kapatmanızı sağlayan bu eklentinin ücretli olarak sunulduğunu ve bu ücretin aylık olarak talep edildiğini unutmayın. Eklentiyi kurduğunuz andan itibaren dilediğiniz süreye kadar çevrimdışı görünebilir ve mesajlarınızın okundu bilgisini kapatabilirsiniz. Kullanıcıların sohbetlerde etkin bir şekilde kullandığı Facebook Messenger için sunulan bu eklentinin Chrome mağazasından temin edildiği ve birçok kişi tarafından memnuniyetle kullanıldığını da söyleyebiliriz. Sizler de Messenger kullanırken çevrimdışı görünmek ve arkadaş listenizden gelecek mesajların okundu bilgisini kapatmak istiyorsanız 1,99 dolar karşılığında eklentiye sahip olmanız ve her ay yenileyerek başarılı bir şekilde kullanım yapmanız gerekmektedir.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu