Sosyal Medya

Facebook Messenger Dondurma Nasıl Yapılır?

‘Facebook Messenger hesabınızı dondurmak’ için ilk önce Facebook hesabınızı dondurmanız gerekiyor. Eski popülaritesini yitiren ve artık kullanımı azalan Facebook, yavaş yavaş kan kaybediyor. Sizde de Facebook kullanımına ara vermek ya da hesaplarınızı dondurmak isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi her iki uygulama da birbiri ile bağlantılı ve eğer Facebook Messenger’ı dondurmak istiyorsanız öncesinde Facebook hesabınızı dondurmanız gerekiyor.

Iphone’da Facebook Messenger Dondurma:

1. Iphone cihazlarınız üzerinden Messenger uygulamasını açtıktan hemen sonra sol üst kısımda beliren profil resminize tıklamanız gerekiyor.

2. Sayfanın en alt kısmına inin ve burada yer alan yasal bilgiler ve ilkeler butonuna tıklayın.

3. Hemen ardından dondur butonunu göreceksiniz ve bu butona tıkladığınız takdirde Messenger dondurma işlemi tamamlanmış olacaktır. Elbette size neden hesaplarınızı dondurmak istediğiniz gibi sorular sorulacaktır ve bu sorulara da dilerseniz yanıt verebiliyorsunuz.

blank

Android Facebook Messenger Dondurma:

1. Messenger uygulamasını cihazlarınız üzerinden açtıktan sonra üst köşedeki profil resminize dokunun.

2. Yine en alt kısma inip yasal bilgiler ve ilkeler butonu ile birlikte devam edelim.

3. Son olarak dondur butonuna tıklayarak süreci tamamlayalım.

Her ilki işletim sisteminde de Facebook Messenger dondurma işlemi aynı süreci kapsıyor. Uygulamayı dilediğiniz zaman dondurabiliyor ve dilediğiniz zaman geri dönüş yapabiliyorsunuz. Kontrol tamamen sizlerin elinde ve sıkıldığınız ya da kullanmak istemediğiniz anlarda bu işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Messenger Hesabımı Yeniden açabilir miyim?

Dondurma işlemini yaptınız ancak bir süre sonra geri dönmek istediniz… Merak etmeyin az önce de ifade ettiğimiz gibi kontrol tamamen sizde ve dilediğiniz an geri dönüş yapabiliyorsunuz. Facebook uygulaması için de aynı şeyler geçerlidir ve dilediğiniz zaman geri dönüş yapabilirsiniz.

İlk yıllarında ve hatta devam eden süreçte fazlasıyla popüler olan Facebook, yeni sosyal medya platformlarının gün yüzüne çıkması ile birlikte popülaritesini kaybetti. Her ne kadar güncellemelere imza atsalar da insanlar artık bu uygulamada çok fazla vakit geçirmiyor. Sizler de kullanımı azaltmak ya da hesaplarınıza bir süreliğine veda etmek isterseniz eğer Facebook Messenger dondurma eylemini yerine getirebilirsiniz ve az önce de ifade ettiğimiz gibi dilediğiniz zaman hesaplarınızı yeniden açabiliyorsunuz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu