Sosyal Medya

Facebook Karanlık Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Facebook, azalan popülaritesini yeniden kazanabilmek ve var olan kullanıcılarını elinde tutabilmek adına bazı güncellemelere yer veriyor. Facebook karanlık modu nasıl etkinleştirilir sorusuna yanıt vermeden önce dilerseniz bu modun sizlere ne tür artılar sunacağına da hep birlikte göz atalım. Bir alt yapı desteği bulunmuyor bu yüzden ekstra işlem yapmanız gerekecek. Karanlık mod ile birlikte daha şık bir tema sizleri bekliyor ve farklılık yaratabiliyorsunuz.

Uzman Görüşü:

Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu moda ne şekilde geçiş yapabileceğinize de hep birlikte göz atalım. Dilediğiniz zaman eski temaya dönüş yapabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

1.Yöntem: Facebook uygulamasında üst kısımda bildirimlerin hemen yanında yer alan ok işaretine tıklın ve “Yeni Facebook’a geçiş yap” ibaresine tıklayın. Buradan karanlık modu aktif hale getirebilirsiniz.

2.Yöntem: Google Play’e giriş yapalım ve arama bölümüne kiwi browser yazıp indirelim. Uygulamayı indirdikten sonra açabilirsiniz ve doğrudan sizleri ilgili sayfaya ulaştıracaktır.

Sağ üst kısımda yer alan 3 çizgi sembolüne dokunun. Sayfayı biraz aşağıya indirdiğinizde gece modunun yer aldığını göreceksiniz. Ve tik atmanız yeterli olacaktır.

Bu adımları eksiksiz bir şekilde takip edip uyguladığınız takdirde artık hesaplarınızı karanlık, yani dark mode şeklinde kullanmaya başlayacaksınız. Çok fazla ekstrası yok ancak görselliğe önem verenler için ideal bir seçim olacaktır. Az önce de ifade ettiğimiz gibi aynı adımları takip ederek eski temaya sorunsuz bir şekilde geçiş yapabiliyorsunuz.

Karanlık Mod Ücretli mi?

Bunun için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok ancak kiwi browser desteği almanız gerekiyor. Farklı yöntemler de var ve hatta bunun için ek bir paket indirebiliyorsunuz ancak bizler en güvenli yöntemi sunmak ve tavsiye etmek istedik. Forumları araştırdığınızda yine birçok farklı alternatif olduğunu sizler de net bir şekilde göreceksiniz.

Ücretli uygulamalar da hazırlanmış durumda ancak bu basit tema için ödeme yapmak pek mantıklı değil. Araştırmalarınızı yaptıktan sonra sizler de en uygun yöntemi belirleyebilir ve karanlık moda devam edebilirsiniz. Oldukça hoş bir tasarım ve kısa süreliğine de olsa bu deneyimi yaşamanızı tavsiye ediyoruz.

Karanlık Mod Apk Tavsiyeleri

Karanlık mod şeklinde bir araştırma yaptığınızda üçüncü parti yazılımların yer aldığını görebiliyorsunuz fakat editörler olarak bu yazılımları tavsiye etmiyoruz. Hem cihazlarınıza hem de kişisel bilgilerinize kolayca erişim sağlayabiliyor ve bilgilerinizi üçüncü şahıslar ile birlikte firmalar ile de paylaşıyorlar. Kiwi browser desteği almak şu an için en güvenilir yöntemlerden biri ve zaten araştırmalarınızı yaptığınızda binlerce kullanıcının da bu alternatifi tercih ettiğini kendi gözleriniz ile göreceksiniz.

Küçük bir değişime ihtiyacınız varsa eğer tema konusunda sizler de dark mode seçeneğini tercih edebilirsiniz ve uygulanışı da bir hayli kolay. Yukarıda bahsi geçen adımları eksiksiz bir şekilde takip etmeniz yeterli oluyor ve bunun dışında ekstra bir şey yapmanıza da gerek kalmayacaktır.

Karanlık Mod Avantajları Var mı?

Estetik ve görsellik dışında sizlere herhangi bir ek seçenek ya da avantaj sunmuyor. Eğer estetik düşkünü bir kullanıcı iseniz ve hesaplarınızı daha dikkat çekici bir şekilde kullanmak istiyorsanız sizler de tercihlerinizi bu temadan yana kullanabilirsiniz. Karanlık mod dışında farklı seçenekler de var ancak Facebook’un onay verdiği tasarımlar değil ve az önce de dile getirdiğimiz gibi üçüncü parti yazılım şeklinde karşımıza çıkıyor.

Facebook Karanlık moda onay veriliyor ve hesaplarınız ile ilgili herhangi bir sorun yaşamayacağınızı ya da güvenlik sorunu gibi durumların söz konusu olmayacağını da bir kez daha hatırlatmak isteriz. Sizler de bu deneyimi yaşayabilir ve sonrasında eski Facebook görüntüsü ile de devam edebilirsiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu