Blog

Facebook Aranan Kullanıcıları Tam Olarak Silme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya uygulamaları arasında açık ara en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Facebook’un bu kadar çok kullanılmasını sağlayan birçok özelliği var. Tabi tüm bu özelliklerle beraber aslında Facebook’un kullanıcılardan eleştirilerde almasına neden olan ve birçok kullanıcının şikayet ettiği özellikleri de olduğunu söylemek gerekiyor.

Bu şekilde Facebook’un en çok eleştirilen özelliklerinden birisi de arama geçmişi özelliği. Aslında yaptığınız aramalara göre kullanıcılar önermek ve daha fazla arkadaşa ulaşmanızı sağlamak için kullanılan sistem sürekli olarak aramalara göre önerilerde bulunduğu için bazen can sıkıcı olabiliyor. Facebook üzerinden arama geçmişini silerek bu sorunu nasıl çözeriz bakalım.

  • Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. Hesabımıza giriş yapmak için web sürümü kullanmanız daha yararlı olacaktır. Zira akıllı telefon sürümünde bu işlemi yapmak biraz daha zorlu olabilir. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise sağ kısımda yer alan aşağı ok seçeneğine tıklayıp ardından ise “hareketler ve döküm” seçeneğini seçmeniz gerekecek.

facebook-arama-gecmisi-silme_5

  • Şimdi ise karşınıza gelen ayar menüsü üzerinden sol menüde yer alan beğenmeler ve fotoğraflar kısmının hemen altında yer alan “daha fazlası” seçeneğine basıyoruz. Son olarak ara sekmesine girip ardından ise “arama kayıtlarını sil” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Arama kayıtlarını sil demenizin ardından arama geçmişi de silinmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu