Blog

Erkek İşareti ♂ Nasıl Yapılır?

Bazı semboller evrenseldir ve erkek işareti de bunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Erkek işareti nasıl yapılır? Sorusuna yanıt bulmak adına buradayız ve bu yazımızda da sembolün nasıl oluşturulacağını hep birlikte inceleyeceğiz.

Erkek ve kadın sembolleri birçok farklı yerde kullanılıyor ve karşımıza çıkıyor. Online dünyada da sık sık karşı karşıya geldiğimiz işaretlerden bir tanesidir.

Erkek ya da bay işareti olarak bilinen bu simgeyi klavyelerimiz aracılığı ile kısa süre içerisinde oluşturabiliyor ve dilediğimiz an kullanabiliyoruz. Cinsiyet ayırt etmek ve cinsiyeti doğru bir şekilde belirlemek için kullanılan bu sembol için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Erkek İşareti Nasıl Yapılır?

Android telefon kullanıcısı iseniz eğer bu sembol için özel bir çaba harcamanıza gerek yok çünkü smileylerin yer aldığı bölümde hem erkek hem de kadın işareti yer alıyor ancak bilgisayar kullanıcısı iseniz Sscii kod tablosundan yardım almanız gerekecektir ve klavye üzerinde bu sembolü barındıran bir tuş olmadığını da belirtmek isteriz.

Başlat>donatılar>sistem araçları ve karakter eşlem adımlarını takip ettiğinizde karşınıza kalabalık bir tablo çıkacaktır. Bu tabloda erkek sembolünün yanı sıra yine ihtiyacınız olan ve kullanabileceğiniz birçok sembol yer almaktadır.

blank

Erkek sembolünün bu tablodaki Unicode karşılığı ise U+2462 olacaktır. Gelişmiş görünüm bölümüne 2462 yazıp onay verdiğiniz takdirde erkek sembolüne de ulaşmış olacaksınız.

Bu yöntem biraz zahmetli gibi görünebilir ancak bilgisayar kullanıcıları birçok sembole ulaşmak için öncelikli olarak bu yöntemi tercih ediyor ve zaten bir süre sonra alışkanlık kazanıyorsunuz. Az önce de ifade ettiğimiz gibi erkek sembolü ile birlikte yine ihtiyaç duyacağınız birçok farklı sembol de bu tabloda karşınıza çıkıyor ve taleplerinize yanıt veriyor.

Erkek sembolü Kopyala/Yapıştır: ♂

En kolay yöntemden de bahsetmek istiyoruz ve zaman kaybı yaşamak istemiyorsanız sizler de kopyala yapıştır seçeneğini kullanabilirsiniz. Herhangi bir sayfadan temin edebileceğiniz gibi bu sayfadan da kopyalayabilir ve dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Sizler için erkek sembolünü buraya bırakıyoruz ve kopyalamanız yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu