Donanım

En Uygun Yazıcı Tavsiyesi

Donanım ürünleri arasında yer alan ve bilgisayar kullanıcılarının olmazsa olmazı diyebileceğimiz ürünlerden bir tanesi de yazıcılardır. En uygun yazıcı tavsiyesi başlığı altında sizlere yeni dönem teknolojisinden ve bu teknolojiyi takip etmeyi başaran markalardan bahsedeceğiz.

Aynı zamanda hangi yazıcının sizler için daha uygun olduğunu da birlikte belirlemeye çalışacağız. Teknoloji gerçekten çok pahalı ve rakamların her geçen gün biraz daha yükseliyor olması da dijital çağı yakalamamızı daha güç ve sıkıntılı hale getiriyor. Merak etmeyin sizler de bütçelerinize uygun kaliteli bir yazı bulabilecek ve satın alabileceksiniz. Ucuz ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz çünkü gerçekten verdiğiniz paranın karşılığını alamıyor ve tam aksine masraf yapmak durumunda kalıyorsunuz.

Yazıcı satın almadan önce ilk etapta hangi alanda kullanacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Eğer evlerinizde kullanacaksanız ve gün içerisinde çok sık ihtiyacınız olmayacaksa daha zayıf bir ürün satın alabilirsiniz fakat gün içerisinde işyerinizde bu ürüne çok fazla ihtiyacınız olacaksa elbette daha kaliteli bir yazıcıya ihtiyacınız olacaktır. Piyasada belli başlı markalar var ve aslında teknoloji de bu markaların etrafında dönüyor diyebiliriz. Bunlardan bir tanesi Canon ve yazıcı üretimi konusunda gerçekten özel bir marka. Verdiğiniz paranın karşılığını her şekilde alıyorsunuz ve kaliteli ürünlerin yanı sıra uzun ömürlü ürünler üretmeye de hız kesmeden devam ediyorlar. Bu markaya detaylı bir şekilde göz atmanızı tavsiye ediyoruz ve ihtiyaçlarınıza yönelik bir ürün mutlaka bulacaksınız.

Samsung ise bir diğer markamız ve yine teknoloji dünyasında önemli işlere imza atan bu marka, bilgisayar kullanıcıları için de özel ürünler sunmaya devam ediyor. Yazıcı modellerini incelediğimizde rakamların Canon’a kıyasla daha uygun olduğunu görebiliyoruz ve bu da markayı tercih edilebilir kılan detaylardan bir tanesidir.

Nasıl Bir Yazıcı Tercih Etmeliyim?

Öncelikle ne istediğinizi bilmeniz gerekiyor. Eğer alacağınız çıktıların fotoğraf kalitesine yakın bir kalitede olmasını istiyorsanız ve kullanım amacınız bunu gerektiriyor ise mürekkep püskürtmeli yazıcılara göz atmanız gerekiyor. Laser yazıcılardan aynı verimi elde edemezsiniz ve bu da sizler tatmin etmeyecektir.  Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, sıvı mürekkep kullanıyor ve çıktıları incelerseniz eğer ne kadar kaliteli olduğunu sizler de göreceksiniz.

Çok konuşulan bir modele daha değinelim ve aslında hepinizin yakından tanıdığı modellerden bir tanesi olduğunu düşünüyoruz. Nokta vuruşlu yazıcıları çok fazla tavsiye etmiyoruz çünkü yeni dönem teknolojisine ne yazık ki yaklaşamadılar ve çıktı kalitesi de düşük bir seviyede ve tatmin edici değil.

Kişisel Kullanım için Yazıcı Tavsiyesi:

Renkli ve aynı zamanda günlük kullanım için bir tercih yapmak istiyorsanız eğer sizler de düşü bir bütçe ile Brother DCP-T300 yazıcıyı tercih edebilirsiniz. Orta düzey bir yazıcı olduğunu belirtmek gerekiyor ancak fiyat performans ilişkisini göz önünde bulundurduğumuz takdirde muazzam bir seviyede olduğunu da belirtmek gerekiyor.

blank

Renkli olmasına gerek yok sadece bir yazıcıya ihtiyacım var diyorsanız eğer aşağıdaki listeye de göz atabilirsiniz. Düşük bütçe ile temin edebileceğiniz birçok farklı modeli sizinle de paylaşmak istiyoruz ve fiyatlarına göre gayet ideal ürünler olduklarını da hatırlatmak isteriz.

blank

Samsung markası tarafından üretilen SL-M2070 modelini inceleyebilirsiniz. Fiyatı oldukça uygun ve yaşam alanlarınızda kullanabileceğiniz orta düzey bir yazıcı olarak karşınıza çıkıyor.

Canon I-Sensys LBP6030B lazer yazıcı modeli de yine uygun fiyatı ile binlerce teknoloji tutkununun ilgisini çekmeyi başarıyor. Ürünü incelediğiniz takdirde sizlerde gayet ideal bir seçim olacağını fark edeceksiniz.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu