Donanım

Dell 180 Dolarlık Kompakt Bilgisayar!

Dell 180 Dolarlık Kompakt Bilgisayar!

Dell, ABD merkezli, kişisel bilgisayar üreten bir firma olup, Lenovo ve HP markalarından sonra, dünyanın en büyük üçüncü kişisel bilgisayar üretiminin yapıldığı köklü bir kuruluştur. Ayrıca dünya devlerinin de en çok tercih ettiği bilgisayar markası olan Dell’ den beklentiler, her yeni çıkaracağı üründe daha fazla artmış bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de Dell’ in Inspiron Micro adını verdiği yeni gözdesi. Bu yeni mini masa üstü bilgisayarın Avrupa’ da satışı sunumu gerçekleşti. Inspiron Micro dış görünümü itibari ile Chromeboks ile aynı boyutlara sahip.

dell kompakt bilgisayar 1

Dell’ in bu yeni tasarımının, deneme sürümü indirilmeye sunulan Windows 10’ a destek vereceği de çıkan haberler arasında belirtiliyor. Ancak Inspiron Micro, Windows 8.1 işletim sistemi yüklü olarak piyasaya sürülecek. Bu bilgisayarların farklı modelleri de tasarlanmış ve bunların ayrımları da donanımlarına bağlı olarak yapılacak. Dell 180 dolarlık kompakt bilgisayarını piyasaya sürerken, birçok özellikten de bahsetmiş. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz; Ethernet, HDMI, DisplayPort, 1 tane USB, iki tane USB 3.0 ve SD kart okuyucusu.

Bu özelliklere bakıldığında, bilgisayarın çok özel performanslar içeren ilerde kullanılması yerine, günlük kullanımların yapılacağı işlerde kullanmak daha mantıklı gibi görünüyor. Ayrıca en düşük modelinde 2GB’ lık bir RAM bulunan Dell, daha yüksek işlemcilerini kullandığı bilgisayarlarını da daha yüksek fiyatlar ile piyasa sunmuştur.

ibrahim BAL

Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olan yazar, Teknoloji, Bilim, oyun, yazılım ve donanım uzmanı olup, güncel haberleri yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu