BilgisayarYazılım

En İyi Virüs Temizleme Programları

Cihazlarınızı virüslere ve kötü niyetli yazılımlara karşı korumak adına en iyi virüs temizleme programları araştırmasına ihtiyacınız olduğunu düşünüyoruz. Bu programlar sayesinde internet ortamında ve dijital dünyada çok daha rahat bir şekilde hareket edebilecek ve yüksek güvenlik seviyesi ile birlikte cihazlarınızı da koruma altına alacaksınız.

Ücretli ve ücretsiz olmak koşulu ile sayısız program mevcut ancak editörlerimiz, bu sektörün en iyilerini sizinle paylaşmak istiyor. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu isimlere hep birlikte göz atalım…

Bitdefender

Softwin tarafından geliştirilen ve son dönemin en iyi virüs koruma programı olarak lanse edilen Bitdefender, 11 milyar güvenlik sorgusu yapabilen nadir isimlerden bir tanesidir. 6 yıl üst üste en iyi program seçilen Bitdefender, ücretli olarak hizmet alabileceğiniz bir koruma programıdır.

Kendini sürekli olarak güncelleyen ve dijital dünyada ortaya çıkan yeni kötü niyetli yazılımları da kısa süre içerisinde tespit edebiliyor.

An itibarıyla en çok tercih edilen ve indirilen koruma programı olduğunu da unutmamak gerekiyor. Eğer dilerseniz deneme sürümü ile birlikte küçük bir test etme fırsatı yakalayabilirsiniz. Eğer hoşunuza giderse ve cihazlarınızı gerçekten koruma atlına aldığını düşünürseniz, sizler de satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Arka planda sessiz bir şekilde çalışan ve an itibarıyla gerçekleştirdiğiniz çalışmaları baltalamayan özel bir koruma programı olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

blank

Norton

Gerçek zamanlı koruma sözü veren ücretli yazılımlardan bir tanesidir. Güncellemeler neticesinde en yeni kötü niyetli yazılımlara bile kısa süre içerisinde müdahale etme özelliğine sahiptir.

Akıllı güvenlik duvarı gibi ekstra bir özellik sunuyor ve bu sayede dosyalarınıza yetkisiz erişim gibi bir durumu da ortadan kaldırıyor.

Gelişmiş siber tehditlere karşı güçlü bir koruma süreci sağlıyor. Güncellemelere zorlayarak en son sürümde çalışıyor. Bir diğer önemli ayrıntı ise arka planda sessiz bir şekilde hizmet veriyor olmasıdır. Çalışmalarınızı bölecek ya da sürekli müdahale edecek bir program olmadığını da hatırlatmakta fayda var diye düşünüyoruz.

Kaspersky

400 milyonu aşkın kullanıcısı ile birlikte sektörün en popüler ismini sizinle de tanıştırmak istiyoruz. Ücretli yazılımların en iyisi diyebiliriz ve en küçük tehdit durumunda sizleri anlık olarak bilgilendiriyor ve koruma düzeyini en üst seviyeye taşıyor.

Ücretsiz sürümü test etme fırsatına sahipsiniz ve bu deneyimi yaşadıktan hemen sonra satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kaspersky isminin en büyük dezavantajı ise işlemciyi çok fazla yoruyor olmasıdır. Eğer güçlü bir cihaza sahip değilseniz, Kaspersky’ın açık olduğu durumlarda donma ve kasma problemi ile karşılaşmanız yüksek bir ihtimale karşılık geliyor.

Her gün 360.000’e yakın yeni dosya tespit edebilme özelliğine sahip tek koruma programı ve bu detay da onları sektörde bir adım daha öne taşıyor diyebiliriz.

Nod 32

Eset imzası taşıyan ve yine sektörün en popüler isimlerinden bir tanesi olan Nod32, cihazlarınızı yormayacak olan ender koruma programlarından bir tanesidir.

110 milyonu aşkın kullanıcı sayısına sahip ve fazlasıyla işlevsel bir koruma programı olduğunu da görebiliyoruz.

Solucanları ve casus yazılımları takip etme ve tespit etme konusunda oldukça başarılı ve ücretsiz sürümleri de mevcut. Dilerseniz sizler de bir test çalışmasına imza atabilir ve bu deneyimi en iyi şekilde yaşayabilirsiniz.

Kişisel verilerinizin çalınmasını engelleyen ve yetkisiz erişimi ortadan kaldıran özel bir programdan bahsediyoruz ve profesyoneller tarafından en çok tercih ve tavsiye edilen virüs koruma programı olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu