Mobil

En İyi Video Çekme Programı

Dijital dünyada yaptıklarınızı, oynadığınız oyunları ya da o an gerçekleştireceğiniz canlı yayınları çok daha etkili hale getirebilmeniz adına birtakım tavsiyelerde bulunacağız. Video çekme programı başlığı altında sizinle paylaşacağımız isimler sayesinde bu işi daha profesyonel bir seviyeye taşıma şansı elde edeceksiniz.

Bu programlar, oyun yayıncıları tarafından çok daha sık tercih ediliyor ve anlık görüntü paylaşmak da mümkün hale geliyor. Ücretli programların yanı sıra taleplerinize yanıt vereceğini düşündüğümüz çok sayıda ücretsiz program da mevcut ve her birini sizler için incelemeye çalışacağız. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmaya çalışalım.

Free Screen Video Recorder

Ekran etkinliklerini profesyonel bir şekilde kayıt altına alan ve hem sizinle hem de takipçileriniz ile paylaşan özel bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Sınıfının en iyisi demek öyle zannediyoruz ki abartılı bir söylem ya da iddia olmayacaktır. Kullanıcı yorumlarını incelediğinizde bu söylemin gerçekliğini daha net bir şekilde anlayacak ve bize de hak vereceksiniz. Dilerseniz programın sunduğu ayrıcalıklara hep birlikte göz atalım.

Fare hareketleri ile birlikte ekrandaki en küçük değişikliği bile yakalama ve kaydetme özelliğine sahip çok güçlü bir vidyo çekme programıdır. İşlevsel olması, bu ismi bir adım daha öne taşıyor ve kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmesini sağlıyor.

Menüler ile birlikte en küçük nesneleri de yakalama şansı sunuyor ve çoklu pencere özelliği ile birlikte fark yaratmayı başarıyor.

Çıktı görüntülerini yeniden boyutlandırma ve esnek olarak düzenleme şansına sahipsiniz ve birçok programda bu özellik mevcut değildir.

Kayıt sürecinde de sizlere fazlasıyla yardımcı olacak ve taleplerinize doğrudan yanıt verecektir. Bmp, jpeg, gif ve tga formatında kayıt yapma şansına sahipsiniz ve yine birçok programın sunmadığı bir özellik olduğunu da belirtmek isteriz.

Reklam içermiyor olması da yine en önemli unsurlardan bir tanesidir ve çalışmalarınızı bölecek ya da aksatacak herhangi bir unsur da kesinlikle karşınıza çıkmıyor.

blank

Camstudio

Ekran ve ses etkinliklerini daha profesyonel bir şekilde çekmek ve kayıt altına almak isterseniz eğer bu programı da tercih edebilirsiniz. Sektörün en köklü markalarından bir tanesidir ve güçlü avi dosyaları için listelerde yer alması gerektiğini düşünüyoruz.

Free Screen’e kıyasla biraz daha zayıf kalabiliyor ve farklı formatlarda kayıt işlemine ne yazık ki izin vermiyor. Profesyonele yakın çalışmalar oluşturmanız adına önerebileceğimiz isimlerden bir tanesidir ve kullanımı da bir hayli kolay.

Çoklu pencere özelliği bu programda da mevcut ve biçimlendirme yapabilmeniz adına birçok farklı seçenek karşınıza çıkıyor. Çalışmalarınızı dilediğiniz gibi düzenleyebilir ve kişiselleştirebilirsiniz.

Ezvid

Akıllı video yaratıcısı olarak piyasaya sürülen ve dünyada bir ilki başaran Ezvid de popüler uygulamalardan bir tanesidir. Ses sentezi ile destekleniyor olması da bu ismi bir adım daha öne taşıyor ve popüler hale getiriyor diyebiliriz. Tasarım konusunda da rakiplerinin bir adım önünde yer alan uygulama sayesinde sizler de anlık video çekimlerini daha profesyonel bir şekilde yerine getirebileceksiniz. En şık tasarımlı video çekme programlarından biri olarak lanse ediliyor ancak bazı kullanıcılar aynı görüşte değiller.

Yukarıda bahsi geçen Video Çekme Programlarından ücretsiz olarak faydalanabiliyorsunuz. Eğer dilerseniz mağaza üzerinde arama yaparak ücretli programlara da erişim sağlayabilirsiniz. Sizlere tavsiye ettiğimiz isimlerin, fazlasıyla işinize yarayacağını ve profesyonel çalışmalar konusunda da sizleri yarı yolda bırakmayacağını düşünüyoruz. İncelemelerinizi yaptığınızda ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız.

Yasir Çam

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü lisans bölümünden mezun olan yazar; mobil cihazlar, sosyal medya, mobil uygulamalar ve oyunlar ilgi alanıdır.

Bir Yorum

  1. Bu faydalı makalenizi için sizleri tebrik ederim gerçekten işimi yaradı. Ek olarak ben ufak tefek video düzenleme işlemide uygulayacağım zaman camtasia yı kullanıyorum gayet pratik ve kullanışlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu